0
  • یک سبد خالی

    سبد خرید شما خالی است.

کلمه کلیدی خود را وارد کنید

post

آیا تلاش برای برگرداندن عشق سابق (پارتنر قبلی) کار درستیه؟

آیا تلاش برای برگرداندن عشق سابق (پارتنر قبلی) کار درستیه؟

قبل از اینکه هر تصمیمی در مورد تلاش برای برگردوندن دوباره ی پارتنر و عشق سابقت به زندگی و رابطه ی عاطفی خودت بگیری، بسیار مهمه که از مزایا و معایب این تلاش احتمالی، آگاهی داشته باشی.

احتمالا دوست داری کاری انجام بدی تا پارتنرت دوباره برگرده، چون شاید به نوعی در قلبت حس می کنی که این بهترین تصمیمی هست که توی زندگیت داری میگیری… اما با این وجود اگر به مزایا و معایب احتمالی این کار هم فکر کنی، خالی از لطف نیست…

مزایای تلاش برای برگرداندن پارتنر قبلی

شکست عشقی

اگر احساس می کنی تلاش برای برگردوندن پارتنر قبلیت کار بسیار منطقی و درستیه، چنین نگرشی دلایل زیادی داره. به هر حال تو یک بار به این فرد علاقه مند شدی، پس چرا دوباره سعی نکنی این رابطه ی عاطفی رو ترمیم کنی و جنبه های مثبت رابطه ای که داشتی رو تقویت کنی؟ اگر موافقی تعدادی از مزیت هایی که تلاش برای برگردوندن پارتنرت داره رو، با هم بررسی کنیم:

می تونی کیفیت رابطه ی عاطفی خودت رو در شانس دوباره ای که بهش میدی، بهتر کنی…

اگر هر دو نفر شما در زمان کات شدن رابطه، به اندازه ی کافی زمان و فضا داشته باشید تا به رابطه ای که داشتید فکر کنید و در عین حال بر روی رشد و پیشرفت شخصی خودتون هم کار کنید، نگرشی که این کار به شما میده، می تونه رابطه ی عاطفی شما رو بسیار صمیمی تر، عاشقانه تر و مستحکم تر کنه. نکته ی مهم در این بخش اینه، که از اشتباهات گذشته درس بگیری و بر روی بهبود مواردی که در رابطه ی قبلی شما دو نفر عملکرد خوبی نداشته، کار کنی.

چون همدیگه رو می شناسید، احساس راحتی می کنید…

همون دلیلی که باعث میشه بعضی چیزهای قدیمی رو به خاطر خاطرات خوبی که ازشون داری نگه داری، ممکنه باعث بشه که دوست داشته باشی دوباره پارتنرت رو به زندگی خودت جذب کنی. احساس شناخت، راحتی و خاطرات نوستالژیک!

بسته به اینکه دلیل کات شدن رابطه ی شما چه بوده، تلاش برای رسیدن مجدد به این حس شناخت و راحتی موجود در رابطه ی قبلی، بسیار جذاب و وسوسه کننده هستش.

نیازی نیست که دوباره همه چیز رو از اول شروع کنی…

اگر دوباره به رابطه ی عاطفی سابق خودت برگردی، نیازی نیست که همه ی مراحلی که در یک رابطه ی عاطفی لازمه طی بشه رو دنبال کنی، بنابراین می تونی به جای موارد اولیه، بیشتر بر حس تعهد مشترک، برنامه ریزی برای آینده و … تمرکز کنی.

از داشتن حس پذیرش لذت خواهی برد…

برای خیلی از افراد، لمس حس پذیرش و پذیرفته شدن، ریشه ی اصلی بسیاری از کارهایی هست که در زندگی خودشون انجام میدن. کات شدن رابطه، بدون در نظر گرفتن اینکه چه کسی اون رو مطرح کرده و دلیلش چی بوده، شکلی از حس طرد شدن هستش. زمانی که بتونی دوباره به کسی برگردی که یکبار تو رو طرد کرده، احساس پذیرفته شدن می کنی. این حس پذیرش، برای افراد بسیار زیادی جذاب و خوشاینده و می تونه به صورت موقتی خیلی از ترس های اونها رو حذف کنه.

همونطوری که احتمالا می دونی، بیشتر مزایای تلاش برای ترمیم رابطه ی عاطفی کات شده، به دلایل کات شدن رابطه برمیگرده. بسیاری از زوج ها، اگر بتونن شانس دوباره ای به رابطه ی خودشون بدن و این بار با یک آگاهی جدید این رابطه رو شروع کنن، احساس صمیمیت و رضایت بسیار زیادی از رابطه ی عاطفی شون خواهند داشت.

معایب تلاش برای برگرداندن پارتنر قبلی

چگونه همسرمان را عاشق خود کنیم

احتمالا می تونی حدس بزنی که معایب تلاش برای برگردوندن پارتنر و عشق سابقت، در برخی موارد جزیی خیلی مهمتر و بیشتر از مزایای اون هست. بدون در نظر گرفتن حس صمیمیت و شناختی که از بازگشت پارتنر قبلیت می تونی بگیری، برگردوندن پارتنر قبلیت می تونه ریسک احساسی بیشتری برای تو نسبت به شروع یک رابطه ی جدید با یک فرد کاملا جدید داشته باشه…. دقیقا به همین علته که باید با آگاهی کامل، تصمیم بگیری که واقعا میخوای برای برگردوندن پارتنرت تلاش کنی یا خیر!

اما چند مورد از معایب تلاش برای جذب مجدد پارتنر قبلی، این موارد هست:

خطر بروز عادت های قبلی وجود داره…

درست همونطور که حس صمیمت و شناختی که پارتنر و عشق سابقت می تونه بهت بده، می تونه دلیلی برای میل به برگردوندن پارتنرت باشه، لازمه بدونی که این موضوع، اون روی سکه هم داره… چرا که اون روی سکه هم عادت های بد پارتنر قبلی تو هست که ممکنه دوباره رخ بده.

هر دو نفر شما باید آگاهانه تلاش کنید که واقعا از نو شروع کنید و اجازه ندید که دوباره به عادت های بدی که به کات شدن رابطه ختم شد، برسید.

شاید بتونی ببخشی، اما آیا می تونی فراموش هم بکنی…

درد و رنجی که کات شدن یک رابطه ی عاطفی عاطفه می تونه به همراه داشته باشه با مرور زمان تسکین پیدا می کنه، اما خاطره ی اون اتفاق همیشه در ذهن می مونه. بنابراین لازمه با خودت فکر کنی که چنین خاطره ای، آیا می تونه در آینده در تو حس خشم و حس نیاز به تلافی کردن ایجاد کنه یا خیر؟ چون برای ساختن یک رابطه ی موفق و شاد، به صداقت با خودت و احساساتت نیاز داری.

شاید واسه ی پارتنرت غریبه بشی…

تجربه ی جدایی و کات شدن رابطه، بدون شک تغییراتی رو در تو ایجاد میکنه… پس مهمه بدونی که پارتنرت دوست داره که چه کسی، به عنوان شریک زندگی در کنارش باشه. شخصیت جدیدی که بعد از کات شدن رابطه پیدا می کنی، یا همون شخصیت قبلی ای که قبل از کات شدن رابطه داشتی؟

شاید میل به رشد و پیشرفتت رو از دست بدی…

تلاش برای برگردوندن عشق سابقت، همونطوری که از اسمش هم پیداست به گذشته ی تو برمیگرده، پس شاید باعث باشه تو در شرایط و حس و حالی باقی بمونی که دیگه خواسته ی خودت نباشه. اگر بعد از کات شدن رابطه، روی پیشرفت و بهترکردن زندگی خودت کار کردی… به خصوص اگر چندین ماه یا حتی سال گذشته… وسوسه ی برگرشتن به عادت های قبلی و شخصیتی که قبلا داشتی، شاید تمامی تلاش های اخیرت رو از بین ببره.

بنابراین، تلاش برای ترمیم رابطه و پیداکردن و ساختن دوباره ی عشق، می تونه بهترین و زیباترین اتفاق زندگی تو باشه و میزان رضایت تو از زندگیت رو چند برابر کنه یا می تونه یک سیکل تکراری از مشکلات و عذاب های ادامه دار رو برای تو به همراه داشته باشه که واقعا ارزش کمترین تلاشی رو نداشته باشه، حتی اگه دیوانه وار عاشق اون فرد باشی.

با در نظر گرفتن این موضوع، تلاش برای برگردوندن پارتنر قبلی، تصمیمی هست که باید مورد به مورد و بسته به هر کیسی، جداگانه گرفته بشه. چیزی که خیلی مهمه، اینه که آگاهانه تصمیم بگیری و مهمترین اولویت تو در این تصمیم، مهمترین شخص زندگیت باشه (یعنی خودت) و اگر احساس کردی که توی این مسیر به کمک و راهنمایی من نیاز داشتی تا دید غیر متعصبانه ای به رابطه ی خودت داشته باشی، می تونی روی کمک من حساب کنی.

1
نظر شما در مورد این مطلب چیست؟

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
yasmin.yr.87 Recent comment authors
yasmin.yr.87
Member
yasmin.yr.87

ممنون بابت موضاعات خوبی که مطرح میکنید، مقالات واقعا مختصر و بسیار مفید هستن، شاد و پیروز باشید