بسیاری از ثروتمندان جهان، از ابتدا ثروتمند زاده نشده اند. موفقیت مالی افراد میلیاردر و مولتی میلیاردر مدیون طرز تفکرشان است! در این دنیا به تعداد آدم ها طرز تفکر متفاوت وجود دارد. طرز تلقی هر کس از این جهان شخصی و کاملا بستگی به باورهای ذهنی فرد دارد. حتی اگر شانس این را داشته باشید که از بدو تولد ثروتمند زاده شوید، باز هم . توانایی حفظ یک ثروت عظیم در مدت زمان طولانی کار آسانی نیست. اگر تفکر درستی نداشته باشید ثروت دنیا را یک شبه به باد خواهید داد. برای مثال اغلب افرادی که در لاتاری برنده می شوند، پس از چند سال دوباره در جایگاه قبلی ایستاده اند. علت همه این ناکامی ها طرز تفکر افراد است. راز موفقیت ثروتمندان در طرز فکر و باورهای ذهنی آنان قرار دارد. همه میلیونرهای خود ساخته نشان داده اند که تفکری فراتر از انسان های عادی دارند.

تفاوت افراد ثروتمند با افراد عادی در پیشینه خانوادگی، ثروت پدری، استعداد و نبوغ فوق العاده، شانس و یا …. نیست. اصلی ترین تفاوت این افراد در نحوه تفکر و طرز نگرش به مسایل خلاصه می شود. ثروتمندان خود ساخته، توانسته اند باورهای ذهنی مثبت را جانشین باورهای منفی و محدود کننده ذهنی کنند. در ادامه خلاصه ای از این تفاوت ها را بررسی می کنیم.

ثروتمند بودن یک حق طبیعی است

راز موفقیت ثروتمندان در اینست که آنان ثروت را حق طبیعی برای انسان می دانند. ثروتمند بودن برای این افراد یک امتیاز ویژه نیست بلکه طبیعی ترین اتفاق در زندگی است. این در حالی است که بسیاری از افراد تصور می کنند ثروتمند شدن یک موقعیت عالی است که می توان آن را با شانس به دست آورد. در بسیاری از نقاط دنیا مردم عادی با شرکت در قرعه کشی ها، بخت آزمایی ها و … شانس خود برای ثروتمند شدن را محک می زنند. تا زمانی که تصور می کنید ثروت یک شانس است، موقعیت های ثروتمند شدن را از دست خواهید داد.

راز موفقیت ثروتمندان جهان

راز موفقیت ثروتمندان تفکر است

برخلاف افراد عادی که تصور می کنند با کار و تلاش زیاد می توان ثروتمند شد، ثروتمندان روی خلاقیت های ذهنی مانور می دهند. طرز فکر خطی نسبت به پول نمی تواند موقعیت پولدار شدن را فراهم کند. برای مثال روزی 8 ساعت کار معادل x تومان و روزی 18 ساعت کار معادل 2 برابر این مبلغ و ….. با این روش فقط ساعات بیشتری کار می کنید. . افراد ثروتمند می دانند که داشتن یک فکر خلاقانه بزرگ ترین گنج جهان می باشد. اغلب میلیاردرهای خود ساخته در برهه ای از زندگی خود توانسته اند یک فکر بزرگ را عملی کنند. راز موفقیت ثروتمندان در ارائه ایده های خلاقانه و بهره برداری از آن در زمان مناسب است. برای افراد عادی رکود اقتصادی مساوی با بی پولی و بی کاری است اما ذهن خلاق می تواند در شرایط اقتصادی نامناسب هم، ایده های پولسازی را اجرایی کند.

ثروتمندان آینده نگر هستند

آینده فقط منتظر اتفاقات هم اکنون است تا به گونه ای متفاوت رقم بخورد. افراد ثروتمند می‌دانند که اگر بخواهند زندگی خود را حفظ کنند، باید افق های دورتری را مد نظر قرار دهند. بحران های مالی و درگیری‌های جهانی می تواند فرصت‌ و یا تهدید برای فرد ثروتمند باشد. این افراد از قبل خود را آماده همه تحولات کرده و به همه تهدیدها به عنوان یک فرصت عالی نگاه می کنند. این همه راز موفقیت ثروتمندان است. در حالی که افراد با ذهنیت معمولی در حسرت گذشته هستند و تا رسیدن موقعیت های بعدی منتظر می مانند. ثروتمندان آینده نگر و افراد معمولی گذشته نگر هستند.

راز موفقیت ثروتمندان جوان

طرز فکر افراد ثروتمند عمل گرا است

یکی دیگر از اسرار و راز موفقیت ثروتمندان اینست که آن ها دست روی دست نمی گذارند و به استراحت نمی پردازند تا پول به سمت آنان بیاید. در دنیایی که مدام در حال تغییر است، افراد ثروتمند به آینده فکر می کنند اما در مواقع لازم وارد عمل نیز می شوند. سرمایه گذاران خوب می‌دانند که چگونه باید در بعضی شرایط یک تصمیم سریع بگیرند تا یک فرصت زودگذر را به ثروتی عظیم تبدیل کنند.

شجاعت راز موفقیت ثروتمندان است

باورهای ذهنی مثبت، ریسک پذیر بودن و شجاعت ذاتی از خصوصیات بارز ثروتمندان خود ساخته است. آنچه که در ظاهر ثروتمندان را از افراد عادی جدا می کند، موقعیت مالی بالاتر و سرمایه مادی بیشتر است. بسیاری از مردم عادی نیز می دانند که سرمایه گذاری راهی برای کسب ثروت بیشتر است ولی کمتر کسی شجاعت وارد شدن در حیطه سرمایه گذاری را دارد. ثروتمندان ریسک پذیر هستند و برای ازدیاد سرمایه های خود در عرصه های مختلف سرمایه گذاری می کنند. بدون تردید همه سرمایه گذاری ها سودآور نیستند ولی گاهی مقداری از سرمایه از دست می رود. این درحالی است که سایر افراد جرات سرمایه گذاری و ریسک را ندارند و حتی اگر سرمایه گذاری کنند به علت ترس از دست دادن پول خود معمولا هم شکست می خورند.

نتیجه اینکه راز موفقیت ثروتمندان در این موارد خلاصه شده است:

  • ثروتمندان از علایق شان پول به دست می آورند ولی مردم عادی پول را برای دنبال کردن علایق شان می خواهند.
  • ثروتمندان با سرمایه گذاری ثروت خود را افزایش می دهند ولی مردم عادی با پس انداز کردن پول جمع می کنند.
  • ثروتمندان روی آموزش و توسعه فردی سرمایه گذاری می کنند ولی افراد عادی برای تفریح پول خرج می کنند