0
  • یک سبد خالی

    سبد خرید شما خالی است.

کلمه کلیدی خود را وارد کنید

post

چقدر از زندگی فعلی خودت راضی هستی؟ ۲۰ سوالی که همین حالا باید از خودت بپرسی…

چقدر از زندگی فعلی خودت راضی هستی؟ ۲۰ سوالی که همین حالا باید از خودت بپرسی…

گاهی اوقات ممکنه برخی افراد، احساس کنن که به قدری که باید و شاید از زندکی خودشون لذت نمی برن و به نوعی اسیر روزمرگی شدن، اما دقیقا نمی دونن که چرا از اوضاع و شرایطی که دارن تجربه اش میکنن، راضی نیستن.

حتی اگر از جنبه های زیادی از زندگی خودت لذت می بری، احتمال اینکه بخش های قابل توجهی، توی زندگیت باشه که نیاز به رشد و توجه بیشتر داشته باشه، هست.

بنابراین بدون درنظرگرفتن این موضوع، که که الان احساس شادی یا غم داری یا حسی بین این دو حس رو داری تجربه می کنی، در زندگی خودت می تونی به کمک سوالات زیر متوجه بشی که در چه بخش ها و جنبه هایی از زندگیت، از عملکردت راضی هستی و چه بخش هایی از زندگی تو نیاز به تجدید نظر و اصلاحات داره.

مثبت اندیشی

به عبارت دیگه این سوالات می تونه بهت کمک کنه که زمانی که میخوای از قانون جذب، برای جذب خواسته های خودت استفاده کنی، با وضوح بالاتری بدونی که روی چه بخش هایی از زندگی خودت، بیشتر باید توجه داشته باشی.

۱. هنگام بیدار شدن از خواب، با حس خوش بینی بیدار میشی؟

اولین چیزی که باید بررسی کنی، فکر کردن به زمانی هست که هر روز صبح، از خواب بیدار میشی. آیا مشتاقی که ببینی خدای رحمن و جهان هستی، امروز چه چیزهایی رو واست آماده کرده یا دوست داری در رختخواب خودت بمونی و هیچ انگیزه ای برای بیدار شدن و شروع روز خودت نداری؟

این سوال یکی از بهترین نشانه هایی هست که بهت نشون میده آیا واقعا داری از زندگی فعلی خودت لذت میبری یا نه!

۲. روزهای شانس و روزهای خوب تو بیشتره یا روزهای بد و بد شناسی تو؟

واقعا غیر منطقی هست که انتظار داشته باشیم که هر کسی که موفقیت های چشمگیر و قابل توجهی به دست میاره، از لحظه لحظه های زندگیش احساس لذت و رضایت داشته باشه. اما اگر به طور میانگین، احساس می کنی که روزهای بدی که داری خیلی بیشتر روزهای خوب تو هست، باید به این هشدار جدی جهان هستی توجه کنی که داره مدام بهت میگه لازمه چیزی رو در زندگی خودت تغییر بدی.

۳. آیا از چیزی که هستی، راضی هستی و خودت رو به همین صورتی که هستی پذیرفتی؟

واقعا کار سخت و خسته کننده ایه که مدام سعی کنی وانمود کنی، کس دیگه ای هستی. چنین کاری سیگنال های ضد و نقیض زیادی رو به جهان هستی ارسال میکنه، که مانع جذب خواسته های تو میشه. اگر نتونی زمانی که با دیگران تعامل میکنی، شخصیت خودت رو بروز بدی، لازمه که در خودت به دنبال دلیل و ریشه ی این موضوع بگردی و در ادامه، کارهای لازم رو انجام بدی تا بتونی به این پذیرش از خود، دست پیدا کنی.

۴. احساس اعتماد به نفس داری؟

اعتماد به نفس قدرتت رو چند برابر میکنه تا با شجاعت و جسارت به سمت هدف های خودت بری. اگر احساس می کنی اعتماد به نفس قدرتمندی نداری، یا مثلا از اینکه چگونه زمانت رو سپری میکنی حس خوبی نداریلازمه به دنبال راهی برای افزایش اعتماد به نفست باشی دوست من. برای خلق هر هدف و رویایی، به اعتماد به نفس نیاز داری و بدون داشتن اعتماد به نفس واقعا نمی تونی موفقیت قابل توجهی به دست بیاری.

۵. آیا ازشغلو کاریکهداری، رضایتداری؟

درست مثل صحبتی که در مورد روزهای زندگی کردیم، که انتظار غیر منطقی ای هست که یک نفر از لحظه لحظه های زندگیش رضایت کامل داشته باشهاین موضوع در مورد کار و شغل شما هم می تونه صدق کنه. اما سوال مهم اینجاست که ایا در اغلب اوقات، عاشق کاری هستی که داری انجامش میدی؟ از شغلی که داری رضایت داری؟

اگر پاسخت منفیه، فاصله ی بسیار زیادی رو با چشیدن طعم حس لذت و رضایت از زندگی داری، چرا که زمان زیادی از هر روز خودت رو صرف کاری میکنی که صرفا داره لذت رو از تو دور میکنه.

۶. آیا در زندگیت چیزی رو با عشق و علاقه، دنبال می کنی؟

حتی اگه هنوز مشغول به انجام کاری که عاشقش هستی، نشدی، آیا بخشی از زمان خودت رو به دنبال کردن هدف ها، رویاها و سرگرمی هایی که داری اختصاص دادی؟ اگر احساس میکنی هیچ چیزی نیست که انقدر بهش عشق و علاقه داشته باشی، از خودت بپرس که اگر پول، زمان و سایر محدودیت ها مطرح نبودن، دوست داشتی چه کارهایی رو انجام بدی؟

۷. آیا با افراد مثبت نگری در ارتباط هستی؟

اگر در اطراف افراد منفی باف و افرادی که همیشه فقط نق میزنن و همه چیز رو نقد میکنن، باشی، چنین موضوعی بسیار می تونه به شما لطمه بزنه و مخرب باشه. اگر دایره ی ارتباطی شما مثبت نیست، چه فرد یا افرادی، باید از این دایره ی ارتباطی کنار گذاشته بشن؟ آیا فرد دیگری هست که بتونه به این دایره ی ارتباطی اضافه بشه تا زمینه ساز ایجاد فرکانس های مثبت در دایره ی دوستان شما باشه؟

اعتماد به

۸. آیا احساس می کنی بار سنگینی از گذشته رو به دوش میکشی؟

همه ی ما محصول و نتیجه ی تجربیاتی هستیم که تا این لحظه داشته ایم، چه تجربیات خوب یا تجربیات بد. اما اگر تجربه ای به قدری در ذهن شما بزرگ شده باشه یا توجه شما رو به خودش جلب کرده باشه که بهت اجازه نده از زندگی خودت لذت ببری، احساس شادی کنی یا مانع استفاده ی از فرصت هایی که در زندگی داری، بشه… لازم هست که این احساسات رو درمان کنی. تمرینات تقویت احساس در قانون جذب، مدیتیشن و هیپنوتیزم درمانی، ثبت وقایع مثبت روزانه وتماما تکنیک هایی هست که در این زمینه می تونه بهت کمک کنه.

۹. آیا با خودت صادقی؟

خیلی سخته که بدونی واقعا داری از زندگی خودت لذت میبری یا نه، اگه اصلا ندونی که از زندگیت چی میخوای یا چه چیزهایی در زندگی، می تونه تو رو خوشحال کنه. اگر احساس می کنی که در این زمینه ها با خودت صادق نیستی، سعی کن دلیلش رو پیدا کنی و یادت باشه که همه چیز به درونت میگرده و شادی از بیرون ساخته نمیشه. تا زمانی که شادی درونی خودت رو پیدا نکنی، شادی واقعی رو تجربه نخواهی کرد.

۱۰. آیا به اندازه ی کافی به سلامتی خودت بها میدی؟

لازم نیست که ساعت ها توی باشگاه باشی یا مدام وضعیت سلامتی خودت رو چک کنی. اما آیا واقعا به سلامتی خودت بها میدی؟ آیا اونطوری که شایسته ی بدنت هست باهاش برخورد میکنی؟ زمانی که به بدنت بها میدی، این سیگنال رو به جهان هستی ارسال می کنی که تو برای خودت ارزش قایل هستی و این فرکانس مثبت، فرکانس ها و اتفاق های مثبت دیگه رو به زندگی تو جذب میکنه.

۱۱. آیا می تونی در اتفاق ها و موقعیت های به ظاهر منفی، نکات مثبت و خوب پیدا کنی؟

آیا می تونی در چالش های مختلفی که در زندگی خودت با اونها رو به رو میشی، به دنبال نکات مثبت و خیر احتمالی بگردی؟ یا مدام خودت رو سرزنش میکنی و از هر اتفاق به ظاهر بدی که رخ میده شاکی هستی؟ اگر در گروه دوم قرار داری، باید بدونی که ارسال چنین فرکانسی، مانع جذب آینده ی ایده آل تو میشه.

۱۲. آیا هر روز به دیگران کمک میکنی؟ کار خیر و مثبتی برای دیگران انجام میدی؟

مهربانی کردن با دیگران، یکی از قدرتمندترین کارهایی هست که حس رضایت از زندگی رو به شما میده. بنابراین اگر هیچ تلاشی برای انتقال حس عشق و مهربانی نمیکنی، پیشنهاد می کنم از همین امروز، در هر فرصتی که تونستی ازش استفاده کن و به هر فردی، در هر سطح و لولی که می تونی عشق و محبت بده.

۱۳. آیا هر روز به خودت توجه می کنی؟ با خودت مهربان هستی؟

درست همونطوری که کمک و لطفه به دیگران خوبه، باید دقیقا بدونی که چه زمانی صرفا باید برای خودت وقت بگذاری و به دعوت دیگران یا درخواست های دیگران نه بگی، تا از زمانی که قراره با خودت بگذرونی و مثلا مطالعه کنی، دوش بگیری یا هر مورد دیگه ای… نهایت لذت رو ببری.

۱۴. آیا زندگی عاطفی شما، قابل قبول و مطلوب هست؟

چه مجرد باشی و یا در رابطه ی عاطفی ای قرار داشته باشی، آیا از وضعیت عاطفی زندگی خودت در شرایط فعلی، رضایت داری؟ اگر پاسخت مثبته که عالیه! اما اگر نه، چه کاری رو می تونی انجام بدی که زندگی عاطفی تو به سمتی حرکت کنه که برای تو لذت بخش تر و مطلوب تر باشه؟

۱۵. آیا هر روز میخندی؟

خنده و خندیدن، قدرت درمانی جادویی داره و به شدت باعث بالابردن فرکانس و سطح انرژی شما میشه. اگر حداقل روزی یک بار نمیخندی، به دنبال کارها و روش های جدیدی باش که این حجم از خنده رو به زندگی تو بیاره. زمانی رو با دوستان فان و شوخ خودت بگذرون، فیلم های کمدی بامزه رو ببین و … .

۱۶. آیا از وضعیت جسمانی و ظاهری خودت راضی هستی؟

قرار نیست به یک مدل یا سوپر استار تبدیل بشی، اما آیا می دونی که چگونه می تونی خودت رو هیمنطوری که هستی بپذیری و عاشق بدنت و وضعیت ظاهری خودت باشی؟

هدف

اگر عاشق خودت نباشی و از وضعیت جسمانی یا ظاهری خودت به نوعی خجالت بکشی، چنین نگرشی، هرگز بهت اجازه نمیده که بیشترین لذت ممکن رو از زندگی خودت ببری و نگرش مثبتی رو در خودت ایجاد کنی.

۱۷. آیا دوستان حامی و حمایتگری داری؟

هر فردی، نیاز به افرادی داره که بتونه با خیال راحت بهشون تکیه کنه. آیا دوستانی داری که به محض درخواست تو، برای کمک کردن به تو آماده باشن یا نه؟ اگر پاسخت منفیه، چگونه می تونی تعداد بیشتری از این افراد حامی و تکیه گاه رو در دایره ی ارتباطی خودت داشته باشی؟

۱۸. در زندگی خودت، چقدر به ارزش ها و معیارهایی که داری، پایبندی؟

اگر مدام رفتارهایی رو انجام بدی که در تضاد باورهای تو هست، چنین کاری به شدت حس و حالت رو بد میکنه و یک جنگ درونی رو در درون تو به پا میکنه. زندگی ای ارزش زندگی کردن داره که در راستای پایبندی و ارزش دادن به چیزهایی باشه که واسه ی تو ارزش و معیار و زندگی به حساب میاد. هیچ کس و هیچ چیزی نباید باعث نقض ارزش های زندگی تو بشه.

۱۹. برای جلب رضایت و لذت بردن خودت در زندگی تلاش میکنی یا دیگران؟

گاهی وقت ها واقعا سخته که توجهی به قضاوت های دیگران نداشته باشی، اما اگر واقعا دوست داری از زندگی خودت نهایت لذت رو ببری، باید این کار رو انجام بدی. این زندگی، زندگی تو هست نه دیگران. پس هرگز به دنبال جلب نظر دیگران و تایید گرفتن از اونها نباش، صرفا به دنبال جلب رضایت خودت از زندگی ای که میکنی باش.

۲۰. آیا در هر لحظه از زندگی، هدفی رو دنبال میکنی؟

و در آخر، آیا احساس میکنی زندگی هدفمندی داری؟ اگر احساس می کنی هدف اصلی و ماموریت زندگی خودت رو پیدا نکردی، چگونه می تونی این هدف و ماموریت رو کشف کنی؟

اگر پاسخ شما به اکثر سوالاتی که در بالا مشاهده کردی، منفی بوده، قطعا لازمه گام های مهمی رو برداری و تغییراتی رو در زندگی خودت ایجاد کنی تا حس رضایت بیشتری رو از زندگی خودت به دست بیاری. می تونی از همین مقالات و آموزش های رایگان شروع کنی و دونه به دونه تغییرات لازم رو یاد بگیری و در زندگی خودت اعمال کنی تا در نهایت شاهد خلق بهترین شاهکار ممکن از زندگی خودت باشی.

نظر شما در مورد این مطلب چیست؟

avatar