همه فرصت برابر برای پولدار شدن دارند اما تنها عده کمی از این فرصت استفاده می کنند.! آیا از همه فرصت های زندگی به درستی استفاده کرده اید؟ برای کسب موفقیت مالی و ثروتمند شدن باید خیلی کارها را انجام داد و البته بسیاری از کارها را نیز نباید انجام داد. بسیاری از افراد دست به هر کاری می زنند و گاهی هم درآمد خوبی دارند اما هرگز طعم ثروت را نمی چشند. اگر این 7 نشانه را در خود می بینید، هرگز به موفقیت مالی نخواهید رسید. دلیل ثروتمند نشدن اکثر افراد یکی از این موارد است:

دلیل ثروتمند نشدن چیست؟

1-سخت کار می کنید اما هوشمندانه کار نمی کنید

برای رسیدن به خواسته های مالی باید به سختی تلاش کرد اما این فقط نیمی از داستان است. اگر تمام مدت سخت کار می کنید، هرگز ثروتمند نمی شوید. این کافی نیست که برای پول درآوردن تلاش کنید بلکه باید کمی هم از هوش خود استفاه کنید. با کار شبانه روزی هیچگاه به ثروت نمی رسید باید بتوانید با درآمد خود سرمایه گذاری کنید. سرمایه گذاری هوشمندانه نوعی کار کردن بدون تلاش زیاد است.

2-بیش از حد پس انداز می کنید

شاید دلیل ثروتمند نشدن این باشد که مدام پس انداز می کنید. پس انداز کردن بسیار خوب است اما هرگز با پس انداز کردن، ثروتمند نمی شوید. به جای اینکه درصد بیشتری از درآمدتان را پس انداز کنید، اصل درآمد را افزایش دهید! منظور اینست که روی پس انداز بیشتر تمرکز نکنید بلکه هوشمندانه روی افزایش درآمد تمرکز کنید. یک موضوع مشترک بین میلیونرهای خود ساخته وجود دارد و آن اینکه چندین منبع درآمد دارند.

3-بیش از درآمدتان خرج می کنید

اگر بیش از میزان درآمد خود، هزینه کنید هرگز ثروتمند نخواهید شدن. دلیل ثروتمند نشدن بسیاری از افراد همین موضوع ساده است. آدم های معمولی اولین درآمد خود را صرف خرید کالاهای لوکس می کنند. لوازمی که شاید خریدشان چندان هم ضروری نباشد سودی برای تان ندارد. در واقع شما اول خرج می کنید و بعد اگر چیزی باقی ماند، آن را پس انداز می کنید. به این ترتیب هرگز پس انداز خوبی ندارید.

دلیل پولدار نشدن چیست؟دلیل ثروتمند نشدن

4-به چک حقوقی راضی هستید

افراد عادی بر اساس زمان کاری، حقوق دریافت می کنند اما ثروتمندان در مورد میزان دریافتی شان تصمیم می گیرند. می خواهم بگویم کسی با دریافت چک حقوقی سر ماه پولدار نشده است. دلیل ثروتمند نشدن افراد عادی اینست که به میزان حقوق دریافتی رضایت دارند یا در صورت عدم رضایت هیچ کاری انجام نمی دهند. این در حالی است که ثروتمندان خود ساخته همیشه ایده های خود اشتغالی داشته اند. در واقع یک حقوق ثابت به تنهایی کافی نیست باید بتوانید در کنارش خود اشتغالی ایجاد کنید تا به درآمد قابل قبولی برسید.

5- دلیل ثروتمند نشدن : سرمایه گذاری نمی کنید

یکی از موثرترین راه های کسب درآمد بیشتر، سرمایه گذاری است. میزان ثروت یک فرد با میزان دارایی های سنجیده نمی شود. بلکه قدرت سرمایه گذاری و نحوه سرمایه گذاری نشان می دهد که یک فرد چقدر ثروتمند است. میلیونرهای خود ساخته حداقل هر سال 20 درصد درآمد خود را صرف سرمایه گذاری می کنند. لزومی ندارد یک اقتصاد دان و یا متخصص امور مالی باشید، از سرمایه گذاری های کم ریسک و کوچکتر شروع کنید. آیا می دانستید که صندوق بازنشستگی هم نوعی سرمایه گذاری برای دوران سالمندی است؟

6-ریسک پذیر نیستید خیلی احتیاط می کنید

احتیاط شرط عقل است ولی دلیل ثروتمند نشدن بسیاری از افراد همین احتیاط های بیش از حد است. برای اینکه درهای موفقیت به روی تان باز شود باید از محدوده امن خود خارج شوید. آسایش و امنیت روانی و عاطفی هدف اصلی طبقه متوسط جامعه است. میلیونر شدن آسان نیست و گاهی موجب سلب آسایش افراد می شود. استرس ناشی از سرمایه گذاری ها، عدم اطمینان از بازدهی مطلوب و … را هر کسی تحمل نمی کند. یک تفاوت اصلی بین افراد ثروتمند و افراد عادی اینست که ثروتمندان خود ساخته آموخته اند که بر ترس ها و نگرانی ها غلبه کنند و برای دستیابی به موفقیت خطرات احتمالی را نیز بپذیرند.

7- دلیل ثروتمند نشدن ، هدف ندارید

اگر می خواهید ثروت زیادی ایجاد کنید باید از قبل یک برنامه مالی مشخص داشته باشید. بدون تردید نداشتن هدف مشخص دلیل ثروتمند نشدن بسیاری از افراد است. اگر نمی دانید با این پول چکار کنید، انگیزه ای برای به دست آوردن آن نخواهید داشت. منظور اینست که یک برنامه ریزی مالی برای مقدار معینی از این ثروت داشته باشید. ثروت هدف نیست بلکه دستیابی به ثروت یک تعهد برای کاری است که می بایست انجام دهید.

آیا برای خرید خانه پول جمع می کنید؟ آیا برای لذت بردن در دوران بازنشستگی، پول تان را پس انداز می کنید؟ می خواهید ثروتمند شوید تا بتوانید یک موسسه خیریه راه اندازی کنید؟ اغلب افراد ثروت زیادی را به دست نمی آورند زیرا نمی دانند با آن ثروت چه کار کنند! میلیونرهای خود ساخته از قبل می دانند چه اهدافی دارند و برای رسیدن به آن اهداف، سعی در افزایش ثروت دارند.