برای اینکه ثروتمند شوید باید کسب و کار خودتان را راه اندازی کنید. از طرفی راه اندازی هر کسب و کاری نیاز به سرمایه دارد. بنابراین چگونه می توانید بدون شغل، سرمایه به دست آورید و کسب و کاری را راه اندازی کرد؟ به نظر می رسد این یک دور باطل باشد که اصلا نتبجه ای ندارد. همین حالا همه باورهای ذهنی منفی را از خود دور کنید و تا انتها با ما همراه باشید. در این مطلب راه های پولدارشدن با سرمایه کم را بررسی می کنیم. شاید برخی از این ایده ها بتواند ایده های جدیدتری را در پی داشته باشد.

چطور با دستان خالی ثروتمند شویم؟

تا وقتی که کسب و کاری نداشته باشید، هیچ درآمدی ندارید. بدبهی است که راه اندازی هر کاری هم نیاز به سرمایه دارد. یک سرمایه اندک و حداقلی برای راه اندازی کسب و کارتان نیاز دارید شاید به نظر این سرمایه خیلی کم باشد ولی شما یک سرمایه بسیار بزرگتر را نادیده گرفته اید. آیا می دانید بزرگترین سرمایه خودتان هستید؟
بسیاری از افرادی که در سنین جوانی به ثروت های هنگفت دست یافته اند یک سرمایه تمام نشدنی داشته اند که ” هوش مالی” نام دارد. داشتن هوش مالی در کنار خلاقیت و زمان سنجی، کلید طلایی باز شدن درهای ثروت و فراوانی است. همه پیشنهادهای کارآفرینی منوط به توانایی شخصی خودتان است. تنها کسی که می داند توانایی ها، استعدادها، خلاقیت و قدرت ریسک پذیری تان چقدر است، خودتان هستید. در این مطلب راه نشان داده می شود ولی در نهایت تصمیم گیرنده نهایی کسی نیست جز شخص خودتان.

راه های پولدارشدن با سرمایه کم

راه های پولدارشدن با سرمایه کم : بسازید

با کار کردن برای دیگران هرگز ثروتمند نخواهید شد. با توجه به توانایی های تان در یکی از حوزه ها و علاقه مندی ها وارد شده و یک کارآفرین شوید. اگر پول ، پارتی، قدرت، موقعیت و …. ندارید حداقل یک مهارت که دارید. اگر مهارتی ندارید حتما یک مهارت کسب کنید این روزها به افرادی که هیچ مهارتی ندارند، یک نان خالی هم نمی دهند. در یکی از زمینه هایی که مهارت دارید وارد شده و چیزی بسازید. ساختن نیاز به دفتر کار، کارگاه بزرگ یا صرف هزینه بسیار زیاد ندارد. چیزی بسازید که بتوانید آن را برای فروش عرضه کنید. همیشه هزینه ساختن کمتر از قیمت فروش آن محصول است. یکی از راه های پولدار شدن با سرمایه کم ساختن وسیله ای است. خیلی بیشتر از هزینه ای که کرده اید ار فروش آن وسیله، سود کسب می کنید.

من نمی دانم چه چیزی را باید بسازید خودتان تصمیم بگیرید. در چیزی که به آن علاقه مند هستید وارد شوید و یک محصول فیزیکی تهیه کنید. راه های فروش محصولات هم یکی دو تا نیست. از عرضه محصول در فروشگاه های محلی گرفته تا فروش مستقیم کالا در بستر اینترنت. اصلا لزومی ندارد یک فروشگاه داشته باشید یا یک انبار کالا، همه خرید و فروش ها را آنلاین و بدون واسطه می توان انجام داد.

واسطه گری از راه های پولدارشدن با سرمایه کم

یکی از راه های ثروتمند شدن با دست خالی اینست که چیزی را بفروشید. اگر نمی توانید چیزی را بسازید و آن را بفروشید حداقل ساخته های دیگران را به فروش برسانید. اگر روابط عمومی خوبی دارید، می توانید کالا و محصولات دیگران را به فروش برسانید. بسیاری از کسب و کارهای بزرگ از همین واسطه گری های کوچک شروع شده است. به این ترتیب کالا مستقیم از انبار تولید کننده ها به انبار مشتری ارسال می شود.

راز پولدارشدن با سرمایه کم

یک فروشگاه آنلاین راه اندازی کنید. قالب های آماده فروشگاهی رایگان و یا بسیار ارزان قیمت هم وجود دارد. برای شروع از همین قالب های ساده و ارزان استفاده کنید. با این کار قدم در دنیای تجارت الکترونیک گذاشته اید. تجارت الکترونیک یکی از رایج ترین راه های پولدار شدن با سرمایه کم است. خرید و فروش اجناس دست دوم هم ایده خوبی است. اگر کمی زرنگ باشید سود زیادی از این کار عایدتان خواهد شد بدون اینکه سرمایه زیادی را از دست داده باشید.

خدمات را با سرمایه کم هم می توانید بفروشید

یکی از ساده ترین راه های پولدار شدن با سرمایه کم اینست که چیزی را بفروشید! از ابتدای مقاله سعی دارم همین را بگویم. این فروش حتما کالای فیزیکی نیست می توانید خدمات را به فروش برسانید. بسیاری از شرکت های بزرگ جهانی، در زمینه فروش خدمات فعال هستند. برخی از خدمات نیاز به تخصص دارند اگر در زمینه خاصی مهارت و تخصص دارید، از همان نقطه شروع کنید.

آیا تصمیم دارید مهارت های شخصی خودتان را به فروش برسانید؟ در این صورت دیگر دست تان باز است خودتان بهتر می دانید چه کاره اید. شاید یک برنامه نویس قابل، یک حسابدار کار کشته، یک مدرس ریاضی یا … باشید. یکی از راه های پولدار شدن با سرمایه کم فروش خدماتی است که در ان تبحر دارید. از شبکه های اجتماعی برای تبلیغ سک بو کارتان کمک بگیرید. هزینه تبلیغات در رسانه های آنلاین خیلی کمتر از تبلیغات به شیوه سنتی است. از هر مهارتی که دارید می توانید پول به دست آورید به شرطی که بتوانید به خوبی آن مهارت را به متقاضی واقعی عرضه کنید.