سرمایه گذاری روی خود یکی از مهمترین سرمایه گذاری هایی است که می توانید انجام دهید. شاید تصور کنید مقدار پولی که در حساب بانکی دارید، املاک، سهام، طلا، شغل و …. بزرگترین سرمایه تان است. حال اگر روزی همه اینها را از دست بدهید، چه می کنید؟ چگونه می خواهید دوباره همه این دارایی ها را به دست آورید؟

بسیاری از افراد برنامه ریزی های دقیقی را برای سرمایه گذاری و افزایش دارایی های خود انجام می دهند. آیا می دانید منبع اصلی ثروت خود شما هستید! رسیدن به ثروت به تنهایی کافی نیست باید روی ارزشمندترین دارایی تان سرمایه گذاری کنید. وقتی روی خودتان سرمایه گذاری می کنید، نگران از دست دادن اموال و ثروت نخواهید بود. به این دلایل حتما باید روی خود سرمایه گذاری کنید:

1-دانش و مهارت همیشه همراهتان است

وقتی صحبت از سرمایه گذاری روی خود است منظور ارتقا دانش و مهارت های فردی است. اطلاعات حرفه ای خود را افزایش دهید و در مورد بازار و سرمایه گذاری مهارت کسب کنید. برای مثال سرمایه گذاری در بورس بدون داشتن دانش فنی، در عمل شکست خورده است. به همین ترتیب برای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات، اوراق قرضه، کالا و …. باید دانش و مهارت لازم را داشته باشید.

منبع ثروت در درون شماست

سرمایه گذاری روی خود به مفهوم به روز کردن اطلاعات قدیمی و یادگیری روش های نوین است. یک آگهی استخدام ساده را در نظر بگیرید. حداقل دستمزدها با میزان مهارت و سطح دانش فرد تعیین می شود. بنابراین هر چه دانش و مهارت های مرتبط و به روزتری داشته باشید، پتانسیل درآمدی بیشتری خواهید داشت.

برای دستیابی به  موفقیت مالی در طول زندگی لازم است تا منابع کسب درآمد متنوع تری داشته باشید. این به معنای ورود در عرصه های متنوع تر و کسب مهارت های بیشتر است. در این صورت مهم نیست شیب اقتصاد درچه جهتی باشد، همیشه حرفی برای گفتن دارید.

2- سرمایه گذاری روی خود حرفه ای تان می کند

خواه یک کارمند ساده باشید یا یک سرمایه گذار، همیشه باید روی بالا بردن مهارت ها و دانش سرمایه گذاری کنید. وقتی دانش و مهارت داشته باشید، اعتماد به نفس و انرژی مثبت بیشتری خواهید داشت. در این صورت در جلسات تجاری یک حرفه ای به نظر می رسید.

برای اینکه فرصت های شغلی بیشتر و روابط تجاری گسترده تری داشته باشید، باید هزینه کنید. هزینه ای که صرف بالا بردن مهارت های ارتباطی می شود، نوعی سرمایه گذاری است. با سرمایه گذاری روی خود شخصیت و نگرش دیگری پیدا می کنید و می توانید وارد بازار بزرگتری شوید.

راه های سرمایه گذاری روی خود

3- ایده پردازی می کنید

داشتن دانش و مهارت حرفه ای در کنار ارتباطات گسترده درهای جدیدی از ثروت و فراوانی را به روی تان باز می کند. هر چه ارتباطات گسترده تری داشته باشید با طرز فکرهای جدیدتری آشنا می شوید. با سرمایه گذاری روی خود به یک ایده پرداز فوق العاده تبدیل می شوید. ذهن باز نتیجه تجارب ارزشمند ارتباطی است.

برای مثال وقتی افرادی در اطراف تان هستند که تنها راه پولدار شدن را داشتن پس انداز در بانک می دانند، چگونه می خواهید به افق های گسترده تری فکر کنید. بدون تردید در چنین محیطی، تشویش به سرمایه گذاری در بانک خواهید شد.

برای موفقیت مالی و کسب ثروت باید ذهن ثروت ساز داشته باشید. افرادی که تشویق می کنند و ذهنیت مثبتی دارند می توانند در موقعیت های مشابه، ایده های بکرتری را خلق کنند. انرژی منفی اطرافتان را کاهش دهید و در دایره روت و فراوانی افراد با نگرش مثبت قدم بگذارید.

با سرمایه گذاری روی خود مهارت های جدید ارتباطی کسب می کنید و به دنیای بزرگتری وارد می شوید. برای ورود به بازارهای مالی بزرگتر باید آموزش لازم را کسب کنید. داشتن ارتباطات گسترده در جهان امروز، برگ برنده موفقیت مالی است.

تصور کنید همین امروز همه سرمایه خود را از دست داده اید. با داشتن دایره وسیعی از ارتباطات مشکلی در کسب سرمایه نخواهید داشت. اگر کارفرمایان بدانند از چه مهارت حرفه ای و دانش فنی بالایی برخوردارید، قطعا به شما اطمینان می کنند. کافیست چند ملاقات کاری ترتیب دهید و ایده های خود را به اشتراک بگذارید. گاهی یک ایده ساده می تواند منشا کسب سود سرشاری باشد.

آیا سرمایه گذاری روی خود ارزش دارد؟

سرمایه گذاری روی خود یکی از سودمندترین سرمایه گذاری ها در عمر هر انسان است. این وظیفه هر فردی است که زمانی را به توسعه استعدادها و مهارت های خود اختصاص دهد. این سرمایه گذاری بسیار زودبازده است و در آینده ای نزدیک پیامدهای مثبت آن را خواهید دید. می خواهید پولدار شوید؟ می خواهید یک کارآفرین نمونه باشید؟

به جای اینکه در انتظار کمک از جانب دیگران باشید، خودتان راه نجات را پیدا کنید. قبل از هر چیز به خود اهمیت دهید و برای رشد و تعالی خود هیچ فرصتی را از دست ندهید. این سرمایه گذاری هرگز کسی را ورشکست نکرده است. یادگیری مهارت های جدید، ارتقا سطح دانش، تغییر نگرش ها، شبکه ای از ارتباطات گسترده نوعی سرمایه گذاری بدون ریسک است. وقتی شغل و سرمایه خود را از دست می دهید، ارتباطات محکم قبلی، کلید اصلی موفقیت بعدی خوهند بود. با استفاده از دایره ارتباطی خود می توانید ایده های تان را به واقعیت نزدیک کنید. ایده های پول سازی که مختص شماست.

 در مطالب بعدی راه های سرمایه گذاری روی خود بیشتر بررسی می شود.