گاهی با همه تلاش ها، نمی توان به موفقیت مالی ایده آل رسید. داشتن پول و سرمایه برای رسیدن به هدف الزامی است. هدف هرچه که باشد برای رسیدن به آن باید حداقل رفاه نسبی را فراهم کرد. کسب ثروت و پولدار شدن یک آرزوی دیرین برای همه آدم هاست. اگر تاکنون راه های زیادی را برای کسب ثروت انجام دادید ولی هنوز نتوانستید سرمایه کافی را به دست آورید، یک جای کار می لنگد.

برای پولدار شدن باید یک سری قواعدی را اجرا کرد اما این کافی نیست. در واقع ثروت اندوزی باید و نبایدهایی دارد. خیلی کارها را باید انجام داد و خیلی کارها را نباید انجام داد! اینطور نیست که همیشه 2+2= 4 باشد. اگر ناخواسته یا ندانسته برخی از کارها را انجام دهید، همه تلاش ها بی ثمر می شود. اگر می خواهید پوادار شوید این کارها را هرگز انجام ندهید.

کارهایی که مانع پولدار شدن هستند

جریان ثروت را قطع کرده اید

بودجه بندی اولین گام برای مدیریت مالی است. برای اینکه سرمایه فعلی را افزایش دهید باید بتوانید حساب و کتاب پول تان را نگه دارید. مراقبت مالی و بودجه بندی کار ساده ای نیست. ترفندهای زیادی برای موفقیت مالی وجود دارد ولی عمل به آن نیازمند درایت است. در یک مثال ساده می توان بودجه بندی را اینطور مشخص کرد:

  • 25 درصد برای اجاره یا وام
  • 15 درصد برای هزینه های خورد و خوراک
  • 10 درصد تفریح و سرگرمی
  • 5 درصد هزینه رفت و آمد
  • 20 درصد هزینه های غیر قابل پیش بینی
  • 25 درصد پس انداز

برای پولدار شدن این بودجه بندی اصلا جواب نمی دهد. شاید با کمی تغییر تنظیم دخل و خرج خیلی ها به این صورت باشد. از هزینه ها نمی توان کم کرد ولی همیشه می توان بین پس انداز یا سرمایه گذاری تصمیم گرفت. برای خرید ماشین دلخواه پول را پس انداز نکنید بلکه پول را در چرخه اقتصادی سرمایه گذاری کنید. پس انداز جریان ثروت را مسدود می کند.

خیلی دیر از خواب بیدار می شوید

  • سحر خیز باش تا کامروا باشی
  • روزی را اول صبح تقسیم می کنند
  • ……

دیر بیدار شدن به مفهوم استرس و تنش از اول صبح است. استرس دیر رسیدن به کار، نداشتن وقت کافی برای صبحانه خوردن و …. این کارها همه خلاقیت و تمرکز تان را از بین می برد. افراد پر درآمد به طور متوسط سه ساعت قبل از شروع کار رسمی، از خواب بیدار شده اند. به این ترتیب زمان کافی برای رسیدن به برنامه ریزی های کاری وجود دارد. برای پولدار شدن اول باید خواب کافی داشته باشید. بررسی زندگی افراد موفق نشان می دهد که اکثریت این افراد بین 7 تا 8 ساعت خواب شبانه داشته اند. شاید تعجب کنید ولی در اغلب موارد این افراد بین ساعات 9 تا 10 شب به رختخواب می روند.

بعد از پایان دوران تحصیل مطالعه نکرده اید

مشغله کاری وقتی برای مطالعه باقی نمی گذارد. خیلی ها از صبح تا شب در حال دویدن به دنبال پول هستند. یک اشتباه بزرگ اینست که دور کتاب و کتابخوانی را برای همیشه خط بکشید. لزومی ندارد از فواید کتابخوانی بگویم. به خوبی می دانید که کسب اطلاعات جدید در زمینه های مختلف تا چه حد می تواند مسیر موفقیت را هموار کند. اما شاید ندانید که برای پولدار شدن هم باید مطالعه کنید!

طبق تحقیقات 88 درصد از افراد ثروتمند، حداقل 30 دقیقه در روز را صرف مطالعه می کنند. شاید بد نباشد برای شروع از یک رمان جذاب شروع کنید تا کم کم میل به خواندن را به دست بیاورید. برای پولدار شدن در هر زمینه ای که دوست دارید، مطالعه کنید.

موانع پولدار شدن

موانع پولدار شدن: از شغل خود متنفر هستید

برای سریع ثروتمند شدن با دست خالی اول باید یک شغل داشته باشید. رفتن به سر کار برای کسی که شغل خود را دوست ندارد، یک شکنجه است. دوست داشتن محیط کار و رضایت شغلی موجب می شود تا در انجام وظایف محوله، موفق تر باشید. اگر از کارتان لذت نمی برید همین حالا به فکر شغلی جدید باشید.
فرصت های سرمایه گذاری برای پولدار شدن را از دست می دهید

یکی از عوامل مهم در موفقیت مالی، سرمایه گذاری است. سرمایه گذاری حساب شده و منطقی ریسک کمتری دارد. به نظر می رسد پس انداز راه حل بدون خطری باشد اما هرگز با پس انداز نمی توانید پولدار شوید. خارج شدن از محدوده امن مالی و کمی ریسک برای اینکه یک شبه ثروتمند شوید، لازم است. در هر سنی می توان سرمایه گذاری را شروع کرد فرصت های زیادی برای سرمایه گذاری روی پروژه های زود بازده وجود دارد. مهم اینست که بخواهید و قبل از سرمایه گذاری، تحقیقات کافی را انجام دهید.

به سلامت خود اهمیت نمی دهید

آیا حاضرید برای پولدار شدن سلامت خود را از دست بدهید؟ حتما که نه ولی خیلی وقت ها مشغله زیاد مانع از رسیدگی به وضعیت جسمی و روحی می شود. برای اینکه بتوانید تصمیمات بهتری بگیرید باید از نظر ذهنی و بدنی در وضعیت خوبی باشد. خوردتنن غذاهای سالم، ورزش و تفریح می تواند بدن را در وضعیت سلامت قرار دهد. برای پولدار شدن لازم است تا کمی به خودتان برسید. مهم نیست چقدر کار دارید، همیشه می توانید از تعطیلات برای تجدید قوا استفاده کنید.