داشتن موقعیت های مالی بالا خودش نوعی موفقیت در زندگی است. خیلی ها به دنبال پیدا کردن راز موفقیت مالی و ثروتمند شدن است. اساسا پول و سرمایه به انسان جسارت انجام کارهای بزرگ را می دهد. برای داشتن زندگی راحت باید رفاه نسبی و موقعیت مالی قابل قبولی داشت. با یک جستجوی ساده در اینترنت می توانید انواع مقالات در ارتباط با کسب ثروت و موفقیت مالی را پیدا کنید.

در این مطلب قصد ندارم راه های کسب ثروت را بررسی می کنم بلکه می خواهم بگویم موفقیت مالی یک موقعیت اختصاصی است. در واقع هر فردی برای خود آمال و آرزوهایی دارد و به نوعی گذران عمر می کند. برنامه ریزی روی املاک، سرمایه گذاری های زود بازده، شرکت در بورس و …. ده ها راه برای افزودن دارایی های شخصی وجود دارد. انتخاب شیوه صحیح سرمایه تا حدود زیادی بستگی به اهداف فردی دارد.

به بیانی ساده، موفقیت مالی و ثروتمند شدن هدف نیست بلکه همه ثروت جهان در خدمت اهداف بشری هستند. انسان ها پول جمع می کنند تا بتوانند به آرزوها و هدف های بزرگتر در زندگی برسند. هیچ انسان سالمی پول را هدف قرار نمی دهد. به این ترتیب موفقیت مالی در آینده شخص تاثیر گذار است. متخصصین ثروت اندوزی چهار عامل مهم را در موفقیت مالی دخیل می دانند.

کسب ثروت در طول زندگی

به طور دقیق نمی توان پیش بینی کرد که هر فرد چقدر عمر می کند. طول عمر بستگی به وضعیت سلامت ، سبک زندگی و بسیاری عوامل دیگر دارد. برای اینکه زندگی با کیفیت تری را در آینده تجربه کنید باید برای روزهای بازنشستگی برنامه ریزی مالی مشخصی داشته باشید. به عبارتی طول عمر خودش نوعی سرمایه برای کسب موفقیت مالی است. اگر در مدار موفقیت و ثروت اندوزی قرار بگیرید، هر سال زندگی می تواند سرشار از موقعیت های مالی باشد. وقتی امکان بهره مندی از زندگی مرفه در سال های پس از بازنشستگی را دارید که برای آن زمان خود را آماده کرده باشید.

کسب موفقیت مالی

موفقیت مالی با برنامه ریزی کاری

برنامه ریزی برای مدت زمان کار کردن را مشخص کنید. به این ترتیب امکان محاسبه دارایی و براورد حدودی سرمایه در آینده را خواهید داشت. اصولا پول در قبال کار کردن به دست می آید. در مورد ثروت های باد آورده و یک شبه میلیونر شدن های آنچنانی صحبت نمی کنم. آدم ها برای کاری که انجام می دهند پول دریافت می کنند. بنابراین هر سال کار اضافی می تواند مبلغی را به سبد مالی فرد وارد کند. تا زمانی که کار می کنید، امکان پس انداز برای زمان بازنشستگی را دارید.

اما برنامه ریزی زمانی برای کار در هر فرد متفاوت است. برای کسب موفقیت مالی باید یک نقشه خوب را برای بازنشستگی داشته باشید. خدمات مالی زیادی وجود دارند که می توانید از آن استفاده کنید. دریافت تسهیلات بانکی، وام ها و .. همگی منوط به داشتن یک شغل و کار مناسب است. پس از بازنشستگی به این چیزها فکر نکنید.

هزینه ها در بازنشستگی

هزینه یکی از بزگترین فاکتورها در موفقیت مالی است. در واقع بدون در نظر گرفتن هزینه ها نمی توان مبلغ مشخصی را برای داشتن رفاه نسبی، اعلام کرد. با نگاهی به دور و برتان متوجه می شوید که میزان هزینه در خانواده های مختلف یکسان نیست. بنابراین پولی که برای یک خانواده رفاه به همراه می آورد، برای خانواده دیگر اصلا به حساب نمی آید. در برنامه ریزی مالی آینده در نظر بگیرید که برای بازنشستگی چه برنامه ای دارید. در واقع چه چیزی خوشحال تان می کند و موفقیت مالی را در چه چیز می بینید. داشتن خانه ای بزرگ با لوازم لوکس، خرید جواهرات زینتی، داشتن حساب بانکی 8 رقمی یا هر چیز دیگری که اهمیت دارد را مشخص کنید.

مقدار هزینه ای که به دنبال سبک زندگی انتخابی خود در بازنشستگی دارید، معیار خوبی برای مدت زمان کار کردن است. اگر سال های بیشتری کار کنید امکان تهیه سرمایه بیشتر برای روزهای بازنشستگی را دارید. در نظر داشته باشید که داشتن خانه ای تریبلکس برای همه افراد، آرزو نیست! برخی از افراد با معیارهای دیگری زندگی می کنند. به همین ترتیب موفقیت مالی در همه افراد به معنای داشتن X مقدار در حساب بانکی نیست. بسیاری از پدر بزرگ ها و مادر بزرگ ها با همین حقوق بازنشستگی روزهای بسیار با کیفیت و زیبایی را می گذرانند. گردشگری یکی از تفریحات دوست داشتنی برای بسیاری از افراد است که ارتباطی با مولتی میلیاردر بودن ندارد. یک دل خوش می خواهد و آدم اهل ذوق.

موفقیت مالی و پس انداز

هر چقدر پس انداز کنید شانس برخورداری از زندگی با کیفیت تری را خواهید داشت. اگر همه درآمد خود را هزینه کنید همیشه برای روزهای آینده استرس دارید. حداقل برای 6 ماه تا یک سال آینده، پس انداز به صورت نقدینگی و یا قابل نقد شدن دشاته باشید. کیفیت زندگی در بازنشستگی ارتباط مستقیم با پس انداز افراد دارد. هر چه حساب بانکی سنگین تر باشد، رفاه نسبی افزایش پیدا می کند. برای سنجش موفقیت مالی نیاز به زمان دارید. تنها زمان است که مشخص می کند چگونه مدیریت مالی را در طول سال های زندگی انجام داده اید.