آیا به دنبال یک سرمایه گذاری سود آور هستید؟ آیا می خواهید بدون ریسک سرمایه گذاری کنید؟ بهترین سرمایه گذاری عمرتان ، بهبود فردی و ارتقا شخصی خودتان است. با سرمایه گذاری روی خود می توانید درهای موفقیت را یک به یک باز کنید. گنجینه هایی که پشت درهای بسته هستند تتها یک کلید دارند که در دستان خود شماست.

سرمایه گذاری روی خود نمونه ای از عشق به خود است. اگر خود را دوست ندارید چگونه از دیگران انتظار دارید، دوست تان بدارند؟ بهترین سرمایه گذاری طول دوران زندگی هر فرد، ارتقا مهارت ها و توانایی های فردی است. را ه های زیادی برای این سرمایه گذاری متفاوت وجود دارد از جمله:

اهداف شخصی و تجاری خود را مشخص کنید

اگر هدف مشخصی ندارید هرگز به موفقیت نمی رسید. زندگی بدون هدف شبیه به رانندگی در تاریکی بدون روشن کردن چراغ جلوی ماشین است. در واقع نمی دانید به کجا می روید و چه چیزی در انتظارتان است. هدف گذاری ستون اصلی سرمایه گذاری روی خود است.

روی خلاقیت خود سرمایه گذاری کنید

بهترین سرمایه گذاری اینست که قوای خلاقیت خود را تازه نگهدارید. همه انسان ها به نوعی دارای خلاقیت ذهنی هستند. طبق تحقیقات اوج خلاقیت در بیشتر افراد بین سنین 30 تا 40 سالگی است. جالب اینجاست که به سادگی می توانید خلاقیت خود را پرورش دهید. خلاقیت همان نیروی محرکه ای است که باعث می شود مدام در حال یادگیری باشید و از ان لذت ببرید.

روی اعتماد به نفس تان سرمایه گذاری کنید

علت اصلی همه ناکامی ها نداشتن اعتماد به نفس است. افرادی که اعتماد به نفس خوبی دارند، قدر خود را می دانند. این افراد همیشه حرف هایی برای گفتن دارند و می توانند دیگران را وادار به شنیدن کنند. اگر از کمبود اعتماد به نفس رنج می برید، لازم است تا این مشکل را برطرف کنید. بهترین سرمایه گذاری اینست که هر چه سریع تر اعتماد به نفس آسیب دیده را ترمیم کنید. وقتی خودتان را باور داشته باشید، دیگران هم دیر یا زود باورتان خواهند داشت.

بهترین سرمایه گذاری شخصی

دانش و تخصص در هر زمینه ای که باشد، سودمند است. افرادی که آگاهی و علم بیشتری دارند سریع تر از دیگران پله های موفقیت و شکوفایی را طی می کنند. منظور تحصیلات آکادمیک و مدرسه ای نیست. در هر سن و سالی که باشید با خواندن کتاب های آموزشی، خود را ارتقا دهید. منابع آموزشی از طریق کتاب های چاپی و یا پادکست های صوتی به وفور در دسترس قرار دارد.

بهترین سرمایه گذاری شخصی

مهارت های حرفه ای کسب کنید

بهترین سرمایه گذاری در زندگی هر فرد کسب مهارت های حرفه ای است. در زمینه شغل و یا علاقه مندی های شخصی تان، حرفه ای را به صورت تخصصی فرا بگیرید. در سمینارها و کارگاه های آموزشی شرکت کنید و با افرادی که در زمینه کاری تان فعالیت دارند ملاقات کنید. همین ملاقات های به ظاهر ساده می تواند درهای موفقیت و سرمایه گذاری های جدید را به روی تان باز کند. در حوزه کاری خود مهارت های بیشتری کسب کنید.

 بهترین سرمایه گذاری غذا خوردن است!

سلامتی یک نعمت بزرگ است. برای اینکه احساس بهتری داشته باشید روی وضعیت تغذیه و سلامتی تان کار کنید. بهترین سرمایه گذاری اینست که مراقب وضعیت جسمی تان باشید. خوردن غذاهای ناسالم نوعی به خطر انداختن با ارزش ترین دارایی تان است. ورزش کنید این به اندازه سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار برای تان سودآوری خواهد داشت. حتی یک پیاده روی ساده و منظم هم می تواند در تنظیم ضربان قلب مفید باشد. برای اینکه تصمیم های بهتری داشته باشید لازم است تا هم خوب غذا بخورید و هم غذاهای خوب بخورید.

شادی بهترین سرمایه گذاری است

شاد بودن را انتخاب کنید. شادی و خوشحالی یک انتخاب هوشمندانه است. افراد خوشبخت تصمیم گرفته اند که شاد زندگی کنند. این افراد به جای تمرکز روی جنبه های منفی به جنبه های مثبت زندگی توجه می کنند. افراد شاد و خوشحال خود را اسیر لحظه ها نمی کنند. آنها قدردان هستند و شکر گذار داشته ها می باشند. اغلب مردم به اندازه ای که فکر می کنند خوشحال هستند. تصمیم بگیرید روی شادی، خوشحالی و خوشبختی سرمایه گذاری کنید. پستی و بلندی در زندگی همه آدم ها وجود دارد. این نگرش افراد است که موجب سرمایه گذاری های سودآوری می شود.

لیست آرزوها تهیه کنید

بهترین سرمایه گذاری رسیدن به آرزوهای دیرین است. همه چیزهایی که دوست دارید، کارهایی که می خواهید انجام دهید، مناطقی که قصد دیدنش را دارید، هر تجربه ای که در پی آن هستید و … را در یک لیست بنویسید. با نوشتن 100 مورد ساده در لیست آرزوها، شروع کنید. سعی کنید حداقل هر ماه روی یکی دو مورد از این لیست را خط بکشید. در واقع با انجام آرزوهای کوچک احساس خیلی بهتری خواهید داشت. بسیاری از آرزوهای این لیست بلند بالا، دست یافتنی هستند ولی شاید مشغله اجازه نداده تا به امروز به آن بپردازید. لیست آرزوهای تان را هر سال ویرایش کنید. شاید خیلی از آرزوهای سال گذشته در لیست امسال جایی نداشته باشد.