0
  • یک سبد خالی

    سبد خرید شما خالی است.

کلمه کلیدی خود را وارد کنید

post

۶ حقیقت علمی در مورد قانون جذب

۶ حقیقت علمی در مورد قانون جذب

۱. قانون جذب ریشه های افلاطونی دارد

افلاطون، فیلسوف یونانی بارها در نوشته های خود به این موضوع اشاره کرده که مشابه، میل به مشابه دارد. و دقیقا این همان مضمون اصلی قانون جذب است: مشابه، مشابه را جذب می کند.

۲. تحقیقات علمی، جادوی مثبت اندیشی را تایید می کند

مثبت اندیشی - عرفانی زاده

یکی از صدها و شاید هزاران نمونه ی تحقیقات علمی که مهر تاییدی بر قانون جذب است را می توان در مجله ی پزشکی یونسای (سال ۲۰۰۷)  دید.

دانشمند کره ای، یونگ جونگ، در تحقیقات گسترده ای که انجام داد، رابطه ی جالب توجهی را بین مثبت اندیشی و میزان رضایت از زندگی پیدا کرد. و تمرینات مثبت اندیشی، دقیقا همان تمرینات پایه ای قانون جذب است که برای افزایش میزان قدرت فرد، در جذب خواسته ها و آرزوهایش به دانشجویان قانون جذب، آموزش داده می شود.

۳. نورولوژیست ها تاکید می کنند که تصویرسازی ذهنی و تجسم، باعث خلق آینده ای بهتر می شود

دانشمندان علم نورولوژی در راستای تحقیقات مکرری که انجام می دهند، ثابت کرده اند که افرادی که از تکنیک تجسم خلاق و تصویر سازی ذهنی استفاده می کنند، همواره آینده ای بهتر از افرادی را تجربه میکنند که از این تکنیک در زندگی روزانه خود استفاده نمی کنند. همچنین این دانشمندان تایید کرده اند که تجسم ذهنی، تا ۵۰ درصد احتمال خلق همان تجسم های در ذهن دیده شده رادر آینده ای نزدیک افزایش می دهد.

و این دقیقا همان حرفی است که به تکرار در آموزه های قانون جذب می بینیم. قانون جذب می گوید، هر چیزی را که به طور منظم و روزانه، واضح و مشخص در ذهن خود به تصویر بکشید باعث می شود که زندگی تان را به همان سمت و سو هدایت کنید.

۴. علم روانشناسی قدرت استفاده ی از عبارت های تاکیدی را تایید می کند

قانون جذب - عرفانی زاده دات کام

یکی دیگر از ابزارهای نسبتا قدرتمند قانون جذب استفاده از عبارت های تاکیدی مثبت و قدرت دهنده می باشد، که ریشه در علم روانشناسی دارد.

به عنوان نمونه، دانشمند و محقق دانشگاه اکستر در زمینه ی قدرت افکاری که در ذهن فرد تکرار می شود، تحقیقات جالبی را انجام داده است. نتیجه ی این تحقیقات نشان می دهد که افرادی که مکررا به خود یاد آوری می کنند که می توانند چیز خاصی را به دست آورند یا هدفی را خلق کنند، ۵۰ درصد بیشتر از دیگران به نتایج مورد نظرشان دست پیدا می کنند.

عبارت های تاکیدی می تواند در شما انتظار مثبت ایجاد کند، میزانی از ترس های شما را درمان کند، افسردگی های احتمالی را بهبود بخشیده و درمان کند و سلامت جسم و روان شما را بهبود بخشد.

۵. نحوه ی عملکرد نورون های مغزی، نحوه ی تاثیر ارتعاشات و فرکانس ها را نشان می دهد

بخش عمده ای از قانون جذب اشاره به این موضوع دارد که چگونه می توانید فرد شاد تر و پذیراتری باشید. فردی که ارتعاش و فرکانس بالایی دارد و تعامل مثبتی با دیگران و جهان هستی دارد.

به عبارت دیگر، هر زمان که فردی شما را می بیند که ارتعاش مثبتی دارید، این پاسخ دقیقا در مغز فردی که این رفتار و ارتعاش مثبت را از شما دیده نیز، منعکس می شود. این موضوع می تواند باعث شود که ان فرد نیز به سمت این موارد مثبت کشیده شود.

علاوه بر این، تحقیقاتی که بر روی امیگدالای مغر ( مرکز احساسات مغز) انجام شده نشان می دهد که ما، زمانی از دیگران و محیط اطراف احساس ترس و اضطراب می گیریم که در خود چنین احساساتی را تجربه کنیم. این به معنی است که برون فکنی ما (ترسی که درون خود حس می کنیم) باعث می شود که بی دلیل از دیگران یا محیط اطراف خود بترسیم.

و این دقیقا عبارت آموزه های قانون جذب است که افکار منفی مانع دیدن عشق، موفقیت و سلامتی در جهان هستی می شود.

۶. تحقیقات علمی نشان داده، باورهای منفی و محدود کننده می توانند جایگزین شوند و تغییر کنند

باور محدود کننده - عرفانی زاده دات کام

خیلی از افراد به خاطر باورهای منفی و باورهای محدود کننده ای که دارند احساس گناه می کنند، اما به جای آن می توان این باورهای مخرب را شناسایی کرده و آن ها را تغییر داد.

آزمایش های علمی به کرات به این موضوع اشاره کرده، که هرگز نباید به خاطر باورهای منفی و مخربی که دارید، خود را سرزنش کنید. چرا که چنین کاری هرگز باعث تغییر آنچه به زندگی خود جذب می کنید نمی شود.

دانشمندان آتلانتا در تحقیقی که بر روی موش ها داشتند، دریافتند هر زمان که موشی بین بوی شکوفه های گیلاس و شوک الکتریکی، رابطه ای در مغز خود ایجاد می کند، به شدت در مقابل بوی شکوفه های گیلاس حساس و آسیب پذیر می شود.

این به این معنی است که حتی زمانی هم که موش در کنار بوی شکوفه های گیلاس، شوک الکتریکی دریافت نمی کند، باز هم نسبت به این بو حس ترس را، تجربه می کند. علاوه بر این، تحقیقاتی که در زمینه ی مطاله ی مغز انجام شده نشان می دهد که این نگران، حاکی از حضور گیرنده های نورولوژیکی متفاوتی در مغز می باشد.

پس هر زمان که شما باوری داشته باشید که برای شما منع کننده و محدودیت آفرین است، نه نتها مسول آن نیستید بلکه قدرتی هم برای مغابله با آن ندارید، ( تا زمانی که از نحوه ی عملکر این سیستم آگاهی نداشته باشید) پس بهترین راهکار به جای حس عذاب وجدان و احساس گناه، آگاهی بیشتر از این پروسه و تلاش برای جایگزینی این باورهای منفی و محدود کننده است.

6
نظر شما در مورد این مطلب چیست؟

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
کویردریافیض الهیmjaftaniانسیه نجفیز, ب. Recent comment authors
کویردریا
Guest
کویردریا

سلام بارها قانون جذب تجربه کرده ام ودقیقا اتفاق افتاده لطفا املای کلمات بادقت بیشتری تایپ کنید مقابله مطالعه

فیض الهی
Guest
فیض الهی

از مطالب مفیدتون ممنونم
جذب یه چیزی هست که همیشه جاری هست توی جهان، چه آدما بدونن و بپذیرن اونو و چه نپذیرن، همیشه جذب کار میکنه؛ ما توی زندگی همه چیزایی رو که تجربه میکنیم چه چیزایی که دوست داریم و چه بدمون میاد، همه از طرف جهان بی نهایت منظم در پاسخ به ارتعاشات آگاهانه یا نا آگاهانه ما، دریافت میکنیم؛ چون از عدالت خداوند مطمئن هستیم پس هیچ ارتعاشی بی پاسخ نمی ماند
این جهان کوه است و فعل ما ندا
سوی ما آید نداها را صدا

mjaftani
Member
mjaftani

سلام روز وروزگارتون بخیر وخوشی:)
من خیلی گیج شدم!این روزها خیلی صحبت هایی رو میشنوم که میگن قانون جذب الکیه!واقعیت نداره!اینا رو آمریکاییها باقصدوغرض میفرستند به کشورهای جهان سومی تا بازهم مارو رو درخیال های خام نگه دارند ونذارن پیشرفت کنیم وبرای اهدافمون تلاش کنیم وفقط بشینیم وفکرکنیم و هیچ تلاشی نکنیم!!!خودمم چون تابه حال نتیجه ای ازش نگرفتم دارم ازش ناامید میشم!!!
راستی جناب عرفانی زاده بسییییییار ممنونم بابت دکمه ی اقدام تازه دانلودش کردم وبینظیر بود! ان شاالله همیشه شاد وموفق وکمک کننده بمانید.

انسیه نجفی
Guest
انسیه نجفی

روزایی بوده ک فقط ب یه چیز فکر کردم در حد گذشتن از ذهنم، و تو همون روز برام اتفاق افتادن😉
شاید بعضی وقتا هم برای ب دست آوردن یه چیزایی خیلی بهش فکر کردم و تلاش و همون موقع بهش نرسیدم ولی درنهایت بهشون رسیدم😉

ز, ب.
Guest
ز, ب.

وقتی هیجده سالم بود تصویری بارها و بارها تو ذهنم میومد, دودختر بچه همسن که مال من بودند و عزیزان من بودند, چچن از پسرا خوشم نمیومد و مردارو دوست نداشتم, البته بدون کینه و بدون غرض, توجهی نکردم و بعدها با کسی ازدواج کردم ناباب بود و صاحب دودختر دوقلو شدم, اون آدم وقتی بچه ها یکسالشون بود رفت و دیگه برنگشت, بگذریم که چه رنج و عذابی کشیدم,

hadi.nasseri
Member
hadi.nasseri

من در پیدا کردن جای پارک جذب فوق العاده ای دارم و معمولا در شلوغ ترین محل ها برای من جای پارک مهیا می شود. موفق باشید.