با فکر کردن به پول و ثروت، برای خیلی از افراد چیزی که زنده میشه احساسات منفی و توجه به ناخواسته هاست. در حال حاضر، چه حس و حالی نسبت به وضعیت مالی خودت داری؟ چقدر وضعیت مالیت واست مهمه؟ این دو سوال سوالات بسیار مهمی هستن که هر فردی که به دنبال خلق پول و ثروت هست، باید بهش توجه کنه.

آیا به این باور رسیدی که پول و ثروت به راحتی در جهان هستی جریان داره و به راحتی به دست میاد؟ که پول و ثروت به اندازه ی کافی، برای همه هست؟ یا باور داری که برای به دست آوردن پول، باید خیلی تلاش کنی؟ پول و ثروت چیزیه که هرکسی به راحتی نمی تونه داشته باشه اون رو؟

حس و حالی که نسبت به پول داری، دقیقا مشخص می کنه که آیا می تونی اون رو به زندگی خودت جذب کنی و تجربه ی ثروتمندانه زندگی کردن رو داشته باشی یا خیر. و این اتفاق تنها زمانی رخ میده که بتونی احساسات و الگوهای فکری منفی در مورد پول و ثروت رو در ذهنت شناسایی کنی و اونها رو با افکار مثبت جایگزین کنی.

به عنوان نمونه، آیا در اکثر اوقات به این موضوع توجه میکنی که چرا پول کمی داری و یا نسبت به افراد ثروتمند و پولدار حس خوبی نداری؟

زمانی که چنین افکار و احساساتی داشته باشی، فرکانس فقر و کمبود رو از ذهن خودت به سوی جهان هستی، ارسال می کنی. چنین فرکانسی اجازه ی ورود پول و ثروت به زندگی تو رو میگیره و باعث میشه که مدام شرایطی مشابه شرایط فعلی رو در زندگی خودت تجربه کنی.

خوشبختانه چند گام بسیار ساده و ضروری وجود داره که اگر اونها رو یاد بگیری و انجامشون بدی می تونی با موفقیت شروع به جذب پول و ثروت به زندگی خودت کنی و به مرور زندگی مالی ای رو تجربه کنی که همیشه ارزوی داشتنش رو داشتی.

نکته ی مهم اینه که این گام های ضروری رو مرتبا انجام بدی، وگرنه ممکنه به خودت بیای و ببینی که دوباره اسیر عادت ها، افکار و الگوهای قدیمی تکراری شدی که در گذشته بهت اجازه نمیداده پول و ثروت رو به زندگی خودت جذب کنی.

۱. به ایجاد لایف استایل توجه کن، نه عدد و رقم مالی!

معمولا میل به جذب یک مقدار مشخص پول، بسیار وسوسه برنگیزه. به خصوص اگر بدهی مالی داشته باشی. مثلا شاید برای پرداخت بدهی ای که داری به ۵۰ میلیون تومان پول نیاز داشته باشی، یا برای خرید فلان ماشین مورد علاقه ات به ۴۰۰ میلیون تومان پول نیاز داشته باشی. شاید فکر کنی که توجه و تمرکز به جذب این رقم مالی بهترین کار ممکن باشه، اما اگر واقعا به دنبال ثروتمند شدن هستی، ره به مراتب بهتری هم وجود داره.

زمانی که بر جذب یک رقم مشخص مالی توجه میکنی، این احتمال وجود داره که با دو مشکل رو به رو بشی:

هر زمانی که به این رقم مالی فکر می کنی، اولین چیزی که به ذهنت میرسه، بدهی ای هست که داری. و فکر به بدهی باعث کاهش و افت فرکانس ارسالی شما به کاینات میشه و در نتیجه میزان بیشتری از همین فرکانس  رو به زندگی شما جذب میکنه.

بنابراین بهترین گزینه این هست که به جای تمرکز به مبلغ جزیی  به هدف و خواسته ی اصلی خودت تمرکز کنی که داشتن یک زندگی پر از رفاه و بدون وام و قرض و بدهی هستش.

۲. فرکانس و ارتعاش مالی خودت رو افزایش بده!

سریع ترین و راحت ترین راه جذب یک چیز به زندگیت اینه که احساس خوبی نسبت به اون چیز به خصوص داشته باشی. واقعا به همین سادگی! البته این رو هم می دونم که به خاطر پیچیدگی احساسی که در اکثر افراد نسبت به پول و ثروت ایجاد شده، گاها افزایش ارتعاش ثروت کار سختی به نظر میرسه.

هر زمان که نسبت به پول و ثروت احساس ترس، نگرانی یا مقاومت داشتی، باید بدونی که با این احساسات، داری به تثبیت و تکرار شرایط فعلی خودت دامن میزنی و داری مشکلات مالی رو به زندگی خودت جذب میکنی. پس بسیار مهمه که در چنین شرایطی بر روی تغییر افکار و احساساتت در مورد پول کار کنی و کاری کنی که احساس خوبی نسبت به پول داشته باشی. و به محض اینکه چنین احساس خوبی نسبت به پول در شما شکل بگیره، خواهی دید که فراوانی و ثروت در زندگی تو جاری میشه.

چگونه می تونی فرکانس ثروت و فراوانی رو به جهان هستی ارسال کنی؟

می تونی یک دفترچه یادداشت شکرگذاری داشته باشی که بهت کمک میکنه نسبت به پول و ثروت احساس خوبی داشته باشی. هر روز حداقل ۵ موردی که به پول و ثروت ربط داره و تو بابت اونها شکرگذار هستی رو در این دفترچه یادداشت کن و احساس خوبی نسبت بهش داشته باش.

دوست من هیچ اهمیتی نداره که الان در چه شرایط مالی ای هستی، حس شکرگذاری نسبت به پول و ثروت و یادداشت کردن در مورد اون، باعث میشه که نگرش تو کم کم در مورد پول تغییر کنه و کم کم به چشم یک دوست بهش نگاه کنی، نه یک دشمن! و به محض این تغییر نگرش، فرکانس ارسالی تو به جهان هستی هم نسبت به پول تغییر میکنه.

می تونی از عبارت های تاکیدی استفاده کنی. عبارت های تاکیدی مثبت می تونه احساس تو رو نسبت به پول تغییر بده و به محض با تکرار این عبارت های تاکیدی، حس و حال تو نسبت به پول تغییر کرد و دید دوستانه ای نسبت به پول پیدا کردی، کم کم سر و کله ی پول و ثروت در زندگی تو پیدا میشه.

یادت نره دوست من: همیشه بیش از اونچه که فکر کنی و نیاز باشه پول و ثروت در جهان هستی وجود داره. تنها کاری که لازمه انجام بدی اینه که در فرکانس پول و ثروت قرار بگیری تا در ادامه همه چیز به صورت اتوماتیک و خودکار برای تو رخ بده