بنا به استراتژی جدید در راستای توسعه ی ایده های تماما انلاین محور تا اطلاع رسانی بعدی پشتیبانی عرفانی زاده دات کام صرفا از طریق چت آنلاین، ارسال تیکت و ایمیل می باشد.

 

 

چرا اکثر افرادی که از سایت شما دیدن می کنند، بدون خرید از سایت شما خارج می شوند؟ راهکار چیست؟!

چرا اکثر افرادی که از سایت شما دیدن می کنند، بدون خرید از سایت شما خارج می شوند؟ راهکار چیست؟!


پنج دلیل اصلی که چرا افرادی که از سایت شما دیدن می کنند، بدون هیچ خریدی سایت شما را ترک میکنند!

آیا واقعا می خواهید که بازدید کننده های بیشتری را به سایت خود جذب کنید، تعداد اعضای سایت خود را افزایش دهید و فروش خود را بیشتر کنید؟ 

احتمالا پاسخ شما مثبت است، درست است؟

بسیار خوب، پس هدف مشخص شد! زمانی که بحث به کسب و کار اینترنتی و در آمدزایی اینترنتی می رسد فقط 5 فاکتور وجود دارد که مانع خرید بازدیدکننده ها از سایت شما میشود…

یا ایمیل های ارسالی شما باز نمی شود… یا لندینگ پیج شما مناسب و تاثیر گذار نیست… و یا به علل مختلف نمی توانید مخاطبان خود را ترغیب به اقدام و خرید کنید! 

بله! فقط 5 مورد!

هیچ فرقی نمیکند که در چه حوزه و زمینه ای کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کرده اید، این 5 مورد در مورد تمامی حوزه ها و موضوعات کسب و کار اینترنتی صدق میکند و این 5 فاکتور می تواند باعث افزایش یا کاهش میزان فروش و درآمدزایی اینترنتی سایت شما شود!

اما… خبر خوب اینکه به راحتی میتوان این 5 فاکتور را تغییر دادو تعداد خرید های بیشتری را به کسب و کار اینترنتی خود هدیه داد!

بنابراین در این مقاله ی آموزشی قرار است که این موضوع را مورد بررسی قرار دهیم که چرا بازدید کننده های از سایت شما، از انجام مواردی که مورد نظر شماست خودداری می کنند و مهمتر از همه اینکه چگونه می توانید بر این موانع پیروز شده و کاربران خود را دعوت به اقدام و خرید کنید!

 

اولین دلیل

به شما اعتماد ندارند

اصلا مهم نیست که محصول شما چقدر خوب و با کیفیت است، تا زمانی که مخاطبان شما باور نکنند که محصول شما می تواند آنچه می گویید را برای آنها انجام دهد، هیچ خریدی از سایت شما انجام نخواهند داد!

بر اساس تجربیاتی که در کسب و کار خود به دست آورده ایم و صحبت با هزاران دانشجو و علاقه مند به راه اندازی کسب و کار اینترنتی و فعالان این عرصه، به این نتیجه رسیده ایم که تا زمانی که مخاطب شما به شما اعتماد نکند، خریدی از سایت شما انجام نمی دهد و جالبتر اینکه هرچه قیمت و هزینه ی محصول شما گران تر باشد، باید به همین میزان توانسته باشد اعتماد مخاطبان خود را جلب کرده باشید!

راهکار این مساله چیست…

یکی از بهترین روش های اعتماد سازی در بین کاربران ارایه هدایای رایگان و ارزشمند به مخاطب است.

به عنوان نمونه باید سعی کنید در حوزه ی کسب و کار اینترنتی خود، قبل از اینکه مخاطبان و بازدید کنندگان سایت شما خریدی انجام دهند، فورا به او هدیه ای رایگان و ارزشمند دهید. مثلا اگر حوزه ی کسب و کار اینترنتی شما در زمینه موفقیت و بهبود فردی است، شاید به عنوان مثال می دانید که هر فردی که در اوج خشم و عصبانیت قرار دارد، چگونه می تواند فورا و در زمانی کوتاه خشم و عصبانیت خود را فروکش کند. آموزش این نکته ی فرضی در اولین برخورد مخاطب با سایت و کسب و کار شما می تواند بسیار خوب و تاثیرگذار باشد و عاملی برای اعتماد سازی کاربر به شما و کسب و کارتان به حساب آید.

اگر اطلاعاتی که به مخاطب خود می دهید ارزشمند باشد، اعتماد بین شما و مخاطبان تان سریع تر از آنچه فکر کنید شکل خواهد گرفت.

هرچه زمانی که صرف مخاطبان تان می کنید بیشتر باشد، مخاطبان و بازدید کنندگان از سایت شما بیشتر به شما و کسب و کارتان اعتماد خواهند کرد. 

 

دومین دلیل

باور ندارند که آنها هم می توانند

بسیار خوب، پس تا اینجا ارزش آفرینی کردید و در بدو ورود مخاطب به سایت تان نکته ای آموزنده و ارزشمند را به او آموختید و زمینه های اولیه اعتماد سازی مخاطب به خود را ایجاد کردید.

شروع خوبی بود…

اما احتمالا مخاطبان شما فکر می کنند که فقط شما می توانید از عهده ی انجام چنین کاری بر آیید و انجام این کار نیاز به استعداد یا شرایط خاص و استثنایی دارد و افراد عادی مثل مخاطبان شما از انجام آن عاجز هستند!

چه می شود؟ در اینجا باز هم مخاطبان تان متوقف شده و خرید نمی کنند!

مخاطبان شما نه تنها باید شما را باور کنند، بلکه باید به این باور نیز برسند که آنچه محصولات و خدمات شما وعده می دهد را نیز می توانند به دست آورند. این نکته بسیار طلایی و مهم است!

 

راهکار این مساله چیست…

مسلم است که در وهله ی اول باید به مخاطبان خود نشان دهید که انجام چنین کاری چقدر ساده است. این امر بسیار مهم و کلیدی است ولی کافی نیست.

توصیه های افرادی که از محصولات و خدمات شما استفاده کرده اند و به نتایج مطلوب رسیده اند می تواند در این گام کمک بسیار زیادی به شما و مخطبان کسب و کارتان کند.

علاوه بر این، می توانید یک گارانتی اثر بخشی با زمان مشخص برای خریداران محصول تعریف کنید تا شک و شبهه ای برای آنها باقی نماند. 

 

سومین دلیل

باور ندارند که ارزش این مقدار تلاش را داشته باشد

بسیار خوب، پس تا اینجا مخاطبان کسب و کار اینترنتی شما، شما را باور کرده اند… به این باور رسیده اند که آنها هم می توانند، اما هنوز از نتیجه ی نهایی اطمینان ندارند و دوست ندارند که مثلا روزانه 30 دقیقه از وقت خود را صرف تکرار عبارت های تاکیدی برای رفع حس خشونت کنند اما دوباره در اولین فرصتی که با یک شرایط سخت رو به رو می شوند عصبانی شوند…

 

راهکار این مساله چیست…

اگر کاربر شما فکر می کند که آنچه محصول و خدمت شما به او وعده می دهد ارزش تلاش کردن و صرف وقت را ندارد، در متن تبلیغاتی ای که برای معرفی محصول و خدمت تان می نویسید بر مورد منفی و اثراتی که دارد تمرکز کنید.

نشان دهید که اثرات منفی شرایط فعلی چه می تواند باشد تا مخاطب شما به خوبی متوجه ارزش این تلاش و وقتی که صرف می کند تا به نتیجه دلخواه خود برسد، شود. 

راه دیگر این است که به دنبال یک راه سریع تر و میان بر باشید… اگر خود شما نیز قبلا با این مورد به خصوص رو به رو شده باشید حتما راهکارهای سریع تری را نیز برای حل و فصل آن یافته اید، می توانید راه های میان بر را به مخاطب خود معرفی کنید تا با صرف تلاش و انرژی کمتر به نتیجه ی مطلوب خود دست یابد.

 

چهارمین دلیل

باور ندارند که محصول یا خدمت پیشنهادی ارزش پرداخت چنین هزینه و قیمتی را داشته باشد

بسیار خوب… مخاطب تان شما را باور کرده، باور کرده که او هم می تواند، آماده صرف زمان و انرژی هم هست تا به نتیجه ی مطلوب خود برسد. اما 500 هزار تومان برای آموزش جذابیت؟ شوخی خوبی نبود!

در چنین شرایطی مخاطبان تان به شما خواهند گفت که نمی توانند چنین هزینه و قیمتی را بپردازند. در بیش از 95٪ مواقعی که مخاطبان شما می گویند که نمی تواندد هزینه ی محصول و خدمتی را بپردازند، منظورشان دقیقا این است که فکر نمی کنند چنین محصول یا خدمتی ارزش پرداخت پول و هزینه ای که بیان کردید را داشته باشد.

اجازه دهید سوالی از شما بپرسم، آیا می توانید 4 میلیون تومان برای یک دوره ی آموزشی در زمینه بهینه سازی سایت یا راه اندازی کسب و کار اینترنتی پرداخت کنید؟ نه؟ 

اگر یک عمل جراحی داشتید چطور؟ می توانستید چنین هزینه ای را پرداخت کنید؟ اگر پاسخ شما به سوال دوم مثبت است پس شما توان پرداخت 4 میلیون تومان را دارید، منتها برای پرداخت چنین هزینه ای برای یک دوره ی آموزشی به خوبی توجیه نشده اید.

راهکار این مساله چیست…

مطمین شوید که زمانی که قیمت و هزینه ی محصول شما مطرح می شود، ارزش محصول شما نیز برای مخاطبان تان دقیقا مشخص شده باشد. 

 

پنجمین دلیل

آنچه می فروشید را نمی خواهند

اجازه دهید سوالی از شما بپرسم… اگر فردی سعی کند بهترین مجموعه نرم افزارهای روز دنیا را به شما بفروشد… شما هم باور کرده اید که این محصول بسیار خوب و تاثیر گذار است و ارزش پرداخت وجه را هم دارد…

اما شما کامپیوتر ندارید!

چگونه چنین تبلیغی می تواند شما را ترغیب به خرید این محصول آموزشی کند؟!

واقعیت این است که شما هرگز این محصول را نخواهید خرید! مهم نیست که محصول شما چقدر خوب است… مهم نیست که متن تبلیغاتی شما چقدر خوب و تاثیرگذار است… اگر محصول مورد نیاز مخاطب شما نباشد هرگز آن را نخواهد خرید!
 

راهکار این مساله چیست…

اگر فردی از سایت شما دیدن می کند که مثلا کامپیوتر یا سیستم شخصی ندارد، مشکل از نحوه معرفی و تبلیغ نویسی شما نیست.

این افراد و ترافیک جذب شده از کجا آمده اند؟ احتمالا محل مناسبی را برای جذب ترافیک و بازدید کننده انتخاب نکرده اید. 

منظور من این نیست که هیچ وقت بازدید کننده هایی که خواهان و علاقه مند به کسب و کار اینترنتی شما نیستند نباید از سایت شما دیدن کنند، بلکه منظور من این است که اطمینان حاصل کنید که به خوبی بازار هدف خود را شناسایی کرده اید و ترافیک و بازدید کننده های سایت خود را به صورت هدفمند انتخاب و به سایت خود هدایت می کنید.

نتیجه گیری

به یاد داشته باشید که هرگز نمی توانید که تمامی بازدید کننده های از سایت خود را به اعضا و کاربران سایت خود تبدیل کنید… اما اگر مراقب این 5 فاکتور مهم باشید و دلایلی که باعث می شود بازدیدکنندگان از سایت شما خریدی از سایت شما انجام ندهند را حذف کنید می توانید نرخ تبدیل خود را به مراتب بهتر کنید و تعداد فروش های خود را به صورت چشمگیری افزایش دهید.

نظر شما راجع به 5 فاکتوری که در مقاله ی فوق ذکر شد چیست؟ آیا شما هم تا به حال با این موانع در کسب و کار خود رو به رو شده اید؟ شما چگونه توانستید چنین موانع و مشکلاتی را از سر راه کسب و کار اینترنتی خود بردارید؟ نظرات و تجربیات ارزشمند خود را در زیر برای خانواده ی بزرگ و گرم عرفانی زاده دات کام کامنت بگذارید تا سایر اعضای این خانواده نیز از تجربیات ارزشمند شما بهره مند شوند.

 

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

captcha Refresh
حمید پارسانژاد
حمید پارسانژاد در تاریخ ۱۳۹۶/۰۳/۱۰ گفته:
۰ ۱ | ۱

همیشه معتقد بودم و هستم و خواهم بود : هر کس که آموزش های استاد عرفانی زاده رو ((جدی نگرفت )) ، نه تنها خودش ضرر کرد ، بلکه ناچار به پرداخت بهایی مضاعف شد !!!

ratin ratin در تاریخ ۱۳۹۶/۰۳/۰۹ گفته:
۰ ۰ | ۰

سلام خسته نباشید مثل همه راهکارهایی که تو سایت میزارید عالی بود

محسن معینیان در تاریخ ۱۳۹۵/۰۹/۲۸ گفته:
۰ ۰ | ۰

خیلی عالی بود مخصوصا منکه در ابتدای دوره راز هستم مخصوصا عامل اولی که فایلهای رایگان که باعث میشود حس نیاز واقعی در بازدید کننده تحریک شود 95/09/28

حسین نقره ای در تاریخ ۱۳۹۵/۰۹/۲۰ گفته:
۰ ۰ | ۰

فوق الاده وبی نظیر بود سپاسگزار

hadi khafi در تاریخ ۱۳۹۵/۰۷/۱۹ گفته:
۰ ۰ | ۰

ممنونم بابت مطالب جالبتون من به شدت پیگیراین قضیه هستم وانشالله خبرهای خوبی بهتون بدم.

Pasha فرهمند در تاریخ ۱۳۹۵/۰۳/۲۷ گفته:
۰ ۰ | ۰

درود بر شما

محمدرضا صدیقی در تاریخ ۱۳۹۵/۰۱/۲۲ گفته:
۰ ۰ | ۰

عالی بود

علی شریفی در تاریخ ۱۳۹۴/۱۲/۲۸ گفته:
۰ ۰ | ۱

سلام من یه تازه کارم و علاقه زیادی برای یادگیری مطالبتون دارم در ضمن متن کامل کتابتون رو هم خوندم اگه بتونید به من کمک کنید خالی از اجر خداوند منان نخواهد بود

حامد بنادری
حامد بنادری در تاریخ ۱۳۹۴/۱۲/۲۳ گفته:
۰ ۰ | ۱

با سلام
عوامل ذکر شده بدیهی ترین دلایل عدم خرید از یک وب سایت می باشد که با دقت و به کارگیری هر مورد از عناوین ذکر شده می توان بسیاری از کاربران را به مشتریان دائمی تبدیل کرد همچنین
مواردی را که آقای niyahel shabani به عنوان دلیل عدم خرید ذکر کردند یک به یک در دوره راز یک میلیون دلاری من به تفصیل به همرا جزئی ترین موارد در جلسات متمادی آموزش داده می شود که البته این موارد فنی جزو زیرساخت های هر نوع کسب و کار اینترنتی به شمار می رود اما تا زمانی که پنج دلیل ذکر شده توسط آقای عرفانی زاده تحقق نیابد داشتن بهترین ساختار فنی در یک وب سایت نیز به درآمد زایی و خرید منجر نخواهد شد زیرا بدون اعتماد سازی،ارائه محصول با کیفیت و سایر موارد ذکر شده مشتری اصلا به سیستم فروش وارد نخواهد شد تا اینکه بخواهد چنین مشکلاتی پیش روی او قرار گیرد.

reza khodafarin در تاریخ ۱۳۹۴/۱۲/۰۵ گفته:
۰ ۰ | ۰

سلام ممنون از مطالب سودمندتون
در ضمن توضیحات دوست عزیز اقای شبانی هم قابل توجه بود
ممنون از اینکه تجربیاتشونو با بقیه به اشتراک میزارن

حامد بنادری
حامد بنادری در تاریخ ۱۳۹۴/۱۲/۰۳ گفته:
۰ ۰ | ۱

باسلام
به مهم ترین موارد اشاره کردید،از آنجا که سایت عرفانی زاده خود در تمام موارد موفق بوده و در طول زمان بازخوردهای مناسب را به دست آورده می تواند راهکارهای این مشکلات را به بهترین نحو ارائه دهد.

niyahel shabani
niyahel shabani در تاریخ ۱۳۹۴/۱۲/۰۱ گفته:
۰ ۲ | ۲۴

این مطالبی که اینجا نوشته شده نمیتونه دلایل اصلی باشه .
من این مباحثی رو که میگم رو حساب تجربه و کسب و کار میگم . و سایت اینترنتی خودم ..... و من راه های دیگه ای رو پیشنها میکنم بهتون دوستان .
آیا می‎دانید 75% از افرادی که بر دکمه خرید کلیک می کنند، هرگز به انتهای مراحل ‏خرید نمی رسند؟!
آیا می دانید در بهترین حالت، تنها 5 الی 7 % از بازدیدکنندگان یک فروشگاه خرید می نمایند؟!
آیا می‎دانید اگر سیستم فروش خود را اصلاح نکنید، روزانه چه تعداد سفارش از دست خواهید داد؟!
آیا تابحال به تعداد سفارشاتی که در طول فعالیت‎تان “از دست داده اید” فکر کرده اید؟!
خب بزارید جواب همه این سوالاتتون رو بدم . با کسب اجازه از استاد عرفانی زاده
1- مراحل خرید آسان و سبد خرید بدون ثبت نام
اگه صاحب کسب و کار اینترنتی هستی یکی از کارایی که باید انجام بدی اینه که مراحل خریدت رو خیلی ساده طراحی کرده باشی . تو خیلی از وب سایت ها شاهدیم میخوایم خریدی رو انجام بدیم وقتی رو دکمه خرید میخوایم کلیک کنیم بعدش باید راه های پیچیده ای رو بریم تا ثیت نام کنیم کم مونده گروه خون و شماره پامونم ازمون بپرسه .... بس این نکته رو مورد توجه قرار بدید .
2- سعی کنید همون هدیه ای که استاد گفت رو به مشترکاتون به صورت قرعه کشی فصلی یا ماهانه انجام بدید حتی بهتره پیشنهاد میکنم اسم اشخاصی که هدیه دریافت کردن با نام کاربری یا عکس کاربری یا عکسی از محصول تو سایت نمایش بدید . اگر مثلا فروشگاه محصولات بهداشتی داری اگه برات محصولاتی میارن که سمپل یا همون نمونه داره بین کاربرات پخشش کنی .
3- سعی کنی از عکس گرافیکی کاربران تو سایت استفاده کنی
مثال تو صفحه اصلی سایت عرفانی زاده توی فوتر یعنی پایین سایت اسم مشتریان وفادار با امتیازتشون نوشته شده اما درست تر و بهینه ترش اینه که عکس آواتار کاربری اون کاربر هم کنارش باشه . این ایجاد حس خوب در افرادی که به سایت برای مشاهده و خرید میان میده و اعتماد رو بالا میبره .
4- سعی کنی توضیحات کاملی از محصولت ارائه بدی . یعنی هم خوبی ها رو بگی هم مضرات رو . اگه داشته باشی اینه نباشه این عواقبشه . در مورد نحوه مصرفش توضیحات قبل خرید وجود داشته باشه . اگه سایت فروشگاهی داری حتمن امکان مقایسه رو برای خریدارانت قرار بده
5- سایتت رو شلوغ طراحی نکن . همه چیش سادش دلچسب تره . اپل به خاطر سادگی طراحیش گوشیشهاش خوش دست و زیباست .
سایتت رو پر از رنگای شلوغ و جیغ نکن . سعی کن سایتت ترکیب سه یا دو رنگ فقط باشه . ( در موتور بحث سئو وارد نیمشم که تخصصی هستش )
سرعت سایتت رو هم بالا ببر . مردم صبر نمیکنن . سرعت پایین کلافشون میکنه .
6- سعی کن بعد از ثبت نام از سایت یک اس ام اس براش بره و بهش خوش آمد گویی کنه . این حس خوبی به بازدید کننده یا مخاطب میده
و راه های زیادی که مواردش خیلی زیاده .
با رعایت حداقل این 6 موردی که گفتم 70 درصد میتونید فروشتون رو ببرید بالا . برای 30 درصد بقیه بحث های فنی سایت که تخصصیه جاش اینجا نیست .
برای همتون آرزوی موفقیت . سلامتی و ثروت دارم .
با تشکر : نیاهل

مهدی الماسی در تاریخ ۱۳۹۴/۱۲/۰۱ پاسخ داده:
۰ ۲ | ۵

فیییییض بردیم. سپاسگزارم پاسخ

niyahel shabani
niyahel shabani در تاریخ ۱۳۹۴/۱۲/۰۲ پاسخ داده:
۰ ۰ | ۱

هدف اشتراک تجربیات هست . همین . پاسخ

مرتضی سلجوقی
مرتضی سلجوقی در تاریخ ۱۳۹۴/۱۲/۰۳ پاسخ داده:
۰ ۰ | ۲

سلام.
خیلی عالی و مفید بود
ممنون پاسخ

عرفان رحیمی در تاریخ ۱۳۹۴/۱۲/۰۴ پاسخ داده:
۰ ۰ | ۰

ممنون جامع و عالی .... پاسخ

مححسن رضایی
مححسن رضایی در تاریخ ۱۳۹۴/۱۲/۰۶ پاسخ داده:
۰ ۰ | ۰

خیلی خوب بود لطفا سایتت رو بگو پاسخ

مسعود امتی تایبادی در تاریخ ۱۳۹۵/۰۱/۲۶ پاسخ داده:
۰ ۰ | ۰

باتشکرخیلی عالی بودمیشه آدرس سایتتون روبدیدیاشماره تماس؟ پاسخ

فرشاد فدایی در تاریخ ۱۳۹۵/۱۱/۰۹ پاسخ داده:
۰ ۰ | ۰

متشکرم از در اختیار گذاشتن تجربیاتتون
پاسخ